Postarzana podłoga do salonu w stylu retro

Postarzane podłogi z roku na rok zdobywają serca miłośników niebagatelnych rozwiązań aranżacyjnych. Dzisiejsze oryginalnie stylizowane deski mają nie tylko niepowtarzalny charakter, ale są też funkcjonalne i gotowe do montażu. Drewniane podłogi w stylu retro doskonale komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami.

Kto z nas nie marzy o podłodze, która będzie jednocześnie elegancka i jedyna w swoim rodzaju? Odpowiedzią na oczekiwania tych użytkowników, którzy poszukują podłogi jedynej w swoim rodzaju i ponadczasowej są deski postarzane. Charakterystyczne dla tego stylu podłóg są wyraźnie zarysowane słoje i duże sęki. Pęknięcia i wyeksponowane naturalne przebarwienia imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze wyjątkowo rustykalnego charakteru.

salon w stylu retro 1

Podłoga postarzana z kolekcji Retro firmy Jawor-Parkiet

Nowoczesność i tradycja

Postarzane drewniane podłogi doskonale komponują się ze szkłem, stalą czy architektonicznym betonem, dlatego stanowią idealne uzupełnienie industrialnych i loftowych aranżacji. Naturalnie komponują się z wnętrzami rustykalnymi, skandynawskimi oraz stylem prowansalskim.

Jeżeli chcemy uzyskać efekt wielkiego, sielankowego wnętrza, warto połączyć je z meblami w stylu retro lub meblami z ozdobnymi przetarciami. Jeśli natomiast zależy nam na oryginalności, to podłogi te możemy zestawić z meblami rzemieślniczymi, tj. robionymi ręcznie z szorstkimi powierzchniami. Mogą one być wzbogacone elementami metalowymi. W tak zaaranżowanym wnętrzu świetnie sprawdzi się też stół z grubym, dębowym blatem na metalowych, czarnych nogach czy metalowa konsola ze szklanym blatem. Możemy też zastosować meble w stylu vintage czy akcenty w postaci, np. drucianych foteli – wyjaśnia Anna Dvořák-Zamiara z pracowni AZ Architektura.

salon w stylu retro 2

Podłoga postarzana z kolekcji Retro firmy Jawor-Parkiet

Nowoczesne technologie produkcyjne sprawiają, że postarzane podłogi drewniane są połączeniem światowego designu i nowoczesnej funkcjonalności. Warstwowa konstrukcja umożliwia stosowanie ich na ogrzewaniu podłogowym, a pokrycie ich jeszcze na etapie produkcji trzema warstwami naturalnego olejowosku gwarantuje bezproblemową, wieloletnią eksploatację.

W kolekcji Retro firmy Jawor-Parkiet, producenta podłóg drewnianych, dostępne są cztery warianty kolorystyczne i dwa wymiary desek. Ich nazwy, takie jak „Szary Szkwał”, „Stary Młyn” są wyrazem uznania dla lokalnej tradycji mazurskich chat, gdzie na podłodze montowano klasyczne deski z licznymi sękami i regionu, w którym mieści się główna siedziba firmy.

podlogi postarzane

Kolekcja Retro firmy Jawor-Parkiet

Leave a Reply