Perfekcyjny stół

Idealna aranżacja salonu i jadalni łączy dwa elementy – stylowy wygląd i wygodę. Efekt ten można osiągnąć poprzez odpowiedni wybór mebla stanowiącego główny punkt wnętrza. W przypadku tych pomieszczeń jest to stół.  

Stół jest niezastąpionym elementem wystroju. Jak więc wybrać najlepszy model, aby był funkcjonalny, wygodny i gustowny?

Optymalny materiał
Materiał z jakiego stół został wykonany jest najważniejszym z elementów decydującym o jego trwałości i wyglądzie. Który uznawany za najbardziej solidny? – Zdecydowanie drewno, ponieważ jest niezwykle wytrzymałe i zachowuje ciepło, przez co jest przyjemne w dotyku, czego nie można powiedzieć o meblach stalowych i plastikowych. Dodatkowo, kojarzone z tradycją, nie wychodzi z mody i pasuje do każdego wnętrza. Dokonując wyboru musimy też pamiętać o bezpieczeństwie naszych domowników – stoły szklane na pewno nie będą odpowiednie dla mieszkań, w których są małe dzieci.

Funkcjonalny kształt
Kształt blatu ma duży wpływ na rozkład krzeseł i liczbę osób, które będą siedzieć przy stole. Zbyt ostre kanty mogą być niebezpieczne i mało komfortowe. Ważna jest też wysokość mebla – zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki będzie niewygodny. Oczywiście wiele zależy od doboru krzeseł, jednak warto wiedzieć, że idealna wysokość kończy się około 30 cm nad kolanami tych, którzy przy stole będą siedzieć.

Idealny stół

Idealny stół

Piękno w szczegółach
Przykładem mebli, które łączą funkcjonalność oraz gustowny wygląd są dębowe stoły firmy Jadik. Niezwykle stabilne i trwałe, zaskakują precyzją wykonania. Modele tworzone są ręcznie, co oznacza, że każdy szczegół jest dopracowany. Dodatkowo można mieć pewność, że nie ma dwóch identycznych mebli. Stoły różnią się między sobą detalami – wzorem słoja na blacie, kształtem nóg, kompozycją żłobień. Odpowiedni dobór materiału i zdobień pozwala uzyskać efekt naturalności i elegancji jednocześnie. Tego typu mebel będzie nie tylko ozdobą, ale też funkcjonalnym, wygodnym elementem naszego salonu.

Leave a Reply