Apetyczne kolory jadalni

Jadalnia coraz częściej przestaje być wyłącznie miejscem spożywania posiłków. Razem z kuchnią i wypoczynkową strefą salonu, stanowi „serce” domu, w którym wspólnie spędzamy większość czasu, przyjmujemy gości, relaksujemy się po całym dniu.

Aranżując jadalnię, oprócz uwzględnienia oczywistych wymagań praktycznych, jak funkcjonalny stół, wygodne krzesła czy właściwe oświetlenie – nie zapominajmy o też estetycznym wymiarze całości. Wysmakowane kolory i odpowiednio dobrane dodatki pomogą wykreować stylową, a przy tym przyjemną w odbiorze, komfortową przestrzeń.

farba do wnetrzJadalnia jest miejscem, w którym dobrze powinni czuć się wszyscy domownicy – dlatego należy raczej unikać w niej zestawień intensywnych, „agresywnych” barw. Dobrze sprawdzą się kolory ziemi bądź stonowane, rozbielone odcienie, które pozytywnie wpływają na nastrój i sprzyjają relaksowi. Nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do neutralnych barw. Doskonałym sposobem ożywienia aranżacji może być mocniejszy akcent kolorystyczny zastosowany na fragmencie ściany bądź na elementach wystroju.

Kolory z kolekcji farb Beckers Designer Colour idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach jadalni. Odcienie z kolekcji doskonale łączą się ze sobą, tworząc oryginalne, stylowe kompozycje.

Harmonijny melanż barw

Elegancka czerń tonuje i chłodzi przestrzeń, idealnie współgrając z szarością i bielą. Barwnym urozmaiceniem całości jest słoneczny odcień żółcieni, który wnosi radość i energię. W takim zestawieniu barw doskonale smakować będzie zarówno rodzinne śniadanie, jak i kolacja przy świecach.

1 aranzacja jadalni

Beckers Designer Colour

Grafitowa ekspresja

Klasyka lubi stonowane kompozycje barw. W jasnym, spokojnym zestawieniu odcieni – idealnym do aranżacji jadalni – warto jednak zastosować ciemniejszy, wyrazisty akcent kolorystyczny. Doskonałym wyborem będzie wytworna szarość. Całość stylizacji jest bardzo elegancka, a przy tym oryginalna i nie monotonna.

2 aranzacja jadalni

Beckers Designer Colour

Witalność czerwieni

Naturalne materiały i prosta, nowoczesna forma mebli tworzą niezwykle udane połączenie. Ciepłe, lecz nie nazbyt intensywne kolory ścian stanowią znakomite tło do wyeksponowania żywych, nasyconych odcieni dodatków – energetyzujących oranży i czerwieni.

3 aranzacja jadalni

Beckers Designer Colour

Z akcentem zieleni

To wnętrze uwodzące subtelnością, a jednocześnie niezwykle szykowne. Pomysłowo „obramowana”, jasnozielona ściana, dodaje aranżacji lekkości, a także w pomysłowy sposób przełamuje i delikatnie ożywia kompozycję szarości, brązów i beżów.

4 aranzacja jadalni

Beckers Designer Colour

Leave a Reply