Wiosenne kolory ścian

Zarówno w kalendarzu, jak i za oknami ciągle jeszcze jest zima. Jeśli ta pora roku działa na nas negatywnie, czujemy się permanentnie zmęczeni i brakuje nam energii, być może warto postawić na wystrój wnętrza, który przez cały rok będzie ładował nas pozytywną energią. Dobrze zatem wybrać  optymistyczne kolory ścian. Spójrzmy na kilka interesujących propozycji.

Nie ma chyba bardziej optymistycznego koloru niż pomarańczowy – konkurować mógłby on ewentualnie jedynie z żółcią.  Dlatego też wystrój wnętrza, w którym pojawią się te dwie barwy z pewnością spowoduje u nas nagły przypływ energii.  Jeśli planujemy wystrój pokoju dziecka, warto też dodać inne wesołe barwy, na przykład czerwień i fuksję. Powszechnie wiadomo bowiem, ze dzieci uwielbiają szalone mieszanki kolorów.

dekoral

(Aranżacja pokoju dziecka, fot. Dekoral)

Oliwkowa zieleń to kolor zarazem wesoły i nieco nostalgiczny. Dużo zależy od tego, w towarzystwie jakich barw i dodatków się pojawi. Jedno jest pewne – aranżacja salonu w której barwa ta gości na ścianach jest lekka i świeża. Warto dobrać do niej kilka ciemniejszych dodatków – wiszące na ścianach obrazy i fotografie mogą być oprawione w czarne lub brązowe ramki.

dekoral 2

(Aranżacja salonu, fot. Dekoral)

Jeśli chcemy, aby nasz wystrój wnętrz był subtelny, a jednocześnie znudziła nam się już biel na ścianach, bardzo dobrym wyjściem może być wybranie bardzo jasnych, „rozmytych” pasteli – może to być zarówno mleczny róż, jak i „wodnisty” niebieski. W takiej oprawie świetnie się sprawdzą proste, bezpretensjonalne dodatki, takie jak białą lampa o geometrycznym kształcie. Pasuje tutaj także dużo świeżej roślinności, która odbierze wnętrzu jego nieco „sterylny” charakter.

dekoral 3

(Aranżacja salonu, fot. Dekoral)

Jeśli szukamy czegoś odważniejszego, być może dobrym wyjściem może się okazać aranżacja wnętrza, w której na ścianach zagości fuksja. Jeżeli nieco obawiamy się pomalowania całych ścian na ten kolor (chociaż zapewniamy – nie ma się czego bać), możemy zacząć  jedynie od fragmentu ściany. Wystrój wnętrza uzupełnią dodatki również utrzymane w tej barwie – na przykład ozdobne poduszki. Warto też dobrać świeże kwiaty w odcieniu ciemnego różu.

dekoral 4

(Aranżacja salonu, fot. Dekoral)

Na koniec wróćmy jeszcze raz do koloru pomarańczowego, o którym wspomnieliśmy na samym początku. Tym razem jednak ta barwa wygląda zupełnie inaczej – jej ciemniejszy odcień, gdy występuje solo, potrafi być naprawdę dyskretny i stonowany. Jeśli dodatkowo dobierzemy odpowiednie oświetlenie, uzyskamy wystrój wnętrza, w którym panuje intymny, a zarazem pełen ciepła nastrój. Świetnie sprawdzi się tutaj komplet mebli z ciemnego drewna.

dekoral 5

(Aranżacja salonu, fot. Dekoral)

Zobacz też wystrój salonu w pastelach

Leave a Reply