Drewno to, czy płytka? Płytki ceramiczne do salonu

Drewniany elegancki parkiet, czy może gwarantujące wytrzymałość płytki ceramiczne? Wybierając materiał, którym wykończymy podłogę, nie musimy już rozważać wad i zalet każdej z tych propozycji i decydować się na jedną z nich. Teraz wszystkie plusy obu tych rozwiązań możemy mieć w jednym produkcie – płytkach ceramicznych Softwood Opoczno, które wiernie odwzorowują rysunek naturalnego drewna.

plytki do salonu opoczno 1

Kolekcja Softwood Opoczno

Proponowana przez Opoczno nowa kolekcja Softwood obejmuje podłużne płytki (14,7×90 cm), które wymiarami przypominają niewielkie deski. Taki format pozwala na swobodę w zakresie ich układania, ale również jeszcze bardziej upodabnia płytkę do drewna. Bo o to w Softwood chodzi przede wszystkim – by w każdym z domowych wnętrz – salonie, holu o dużym natężeniu ruchu, wilgotnej łazience, czy kuchni, w której nietrudno o bałagan, można było cieszyć się pięknem drewna. I to bez zbędnego niepokoju o ewentualne uszkodzenia czy przebarwienia, które w przypadku parkietu zdarzają się tak często. Co istotne, płytki z kolekcji Softwood pozwalają na zastosowanie ogrzewania podłogowego. Można je też bez obawy ułożyć w pobliżu kominka. Są też mrozoodporne, dzięki czemu bez problemu można je zastosować na tarasach.

plytki do salonu opoczno 2

Kolekcja Softwood Opoczno

Płytki Softwood dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza z nich – Beige to propozycja dla tych, którzy uważają, że domowa aranżacja powinna być przede wszystkim ciepła i przytulna. Beże i kremy przenikają się w niej z ciemniejszymi refleksami, oddając kolorystykę naturalnego drewna, co tworzy kompozycję dynamiczną, ale zarazem naturalną. Dla tych, którzy szukają delikatniejszej kolorystyki, Opoczno przygotowało Softwood w wersji Cream. Ten subtelny, jasny rysunek rozbielonego drewna świetnie pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, ale też może być doskonałą bazą do aranżacji nowoczesnych, czy wręcz industrialnych.

plytki do salonu opoczno 3

Kolekcja Softwood Opoczno

Softwood jest więc propozycją uniwersalną. I to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Leave a Reply