Drewniane podłogi tworzone w zgodzie z naturą

Fior di Fiemme to wyjątkowe podłogi dla tych, którzy kochają drewno. Swój charakter zawdzięczają połączeniu wyselekcjonowanych materiałów. Tworzą je mistrzowie stolarstwa, a ostatecznego sznytu nadaje przemijający czas. To powrót do tradycyjnych metod ręcznej produkcji bez wykorzystania maszyn.

Fior di Fiemme to podłogi wykonane z amerykańskiego wiązu, włoskiego orzecha i dębu o oryginalnej strukturze słojów i pełnej palecie barw, od jasnych do ciemnych. Każda deska to masywna i wytrzymała trójwarstwowa struktura o pięknym, niezmiennym w czasie wyglądzie.

podloga drewniana1

Drewno to materiał, który żyje. Chęć, by w procesie produkcji zachowało swoje naturalne walory, to główna idea, która przyświeca Fior di Fiemme. Chodzi o biokompatybilność – obietnicę, że zdrowe i odporne drewno, z którego tworzone są podłogi, nie straci swoich cech i trafi do użytkownika w takiej samej formie.

podloga drewniana2

W procesie produkcji nie używa się żadnych substancji chemicznych, a montaż odbywa się bez użycia kleju. Drewno nie jest poddawane działaniu toksyn – tworzy naturalną powierzchnie i dobroczynnie wpływa na zdrowie. Do wykończenia podłóg używa się organicznego oleju, który składa się wyłącznie z mineralnych substancji. Dzięki temu drewno nie zamyka swoich porów i w rezultacie oddycha, poprawia właściwości termalne podłoża i równoważy wilgotność powietrza.

podloga drewniana3Fior di Fiemme to również troska o środowisko. Surowce do produkcji podłóg są starannie wyselekcjonowane i potwierdzone certyfikatami PEFC i ESC – dbałości o naturę i działań na rzecz ochrony lasów.

W Polsce kolekcja Fior di Fiemme dostępna jest w showroomie Mood Design przy ul. Duchnickiej 3 w Warszawie.

Leave a Reply