Kolorowe obicia krzeseł ożywią wnętrze

Sposobów na dodanie koloru wnętrzu jest wiele. Kolorowe dodatki zawsze sprawiają, że aranżacja wnętrza ożywa i przestaje być nudna. Zasłony, obrusy, dywaniki w żywych barwach – to wszystko sprawia, że aranżacja wnętrza na przykład w czerni i bieli przestaje być sztampowa. Kolorowe obicia krzeseł to tylko jeden z wielu pomysłów.

Czarno-biała lub utrzymana w beżach aranżacja salonu bez wątpienia nie wyjdą z mody jeszcze przez długie lata. Co zrobić, jeśli czujemy się nią jednak trochę znużeni. Dobrym sposobem jest jak wiadomo użycie kolorowych dodatków. W wypadku czerni i bieli najlepiej sprawdzi się czerwień.  Czerwone obicia krzeseł wyglądają nowocześnie i zarazem bezpretensjonalnie, świetnie wpasowują się w wystrój salonu osób młodych i dynamicznych.

obicia krzesl czerwone

Czerwone obicie krzesła, fot. Nella Vetrina

Tworzenie plamy koloru nie musi oznaczać agresywnego kontrastu kolorystycznego. Wystarczy, że lekko przełamiemy kolor, w którym utrzymany jest wystrój wnętrza. Dla przykładu aranżacja salonu w beżach zyska głębię, jeśli dobierzemy do niej obicia na krzesła w kolorze różowym. Nie obawiajmy się, że w ten sposób „przesłodzimy” wnętrze – niewielki dodatek różu to sposób na elegancki i stonowany wystrój wnętrza.

obicia krzesel rozowe

Różowe obicia krzeseł, fot. Nella Vetrina

Obicia krzeseł to nie tylko sposób na dodanie smaczku wnętrzu pozbawionemu koloru. Jak najbardziej możemy wybrać obicia w takim kolorze, w jakim utrzymany jest cały wystrój wnętrza. Nie jesteśmy wcale zmuszeni do tworzenia kontrastu na siłę. Możemy za to dobrać różne odcienie tego samego koloru. Jeśli na przykład ściany są w kolorze zgaszonej zieleni,  wpadającej w oliwkowy, to obicia krzeseł mogą być utrzymane w nieco weselszej tonacji. W ten sposób uzyskana aranżacja wnętrza jest zarazem pełna energii i spokojna.

obicia krzesel zielone

Zielone obicia krzesł, fot. Nella Vetrina

Lubisz bawić się kolorami? Im więcej barw we wnętrzu tym lepiej? Dodaj ich jeszcze więcej wybierając… obicie każdego krzesła w innym kolorze. Jeśli twoja aranżacja salonu obiera się o morski błękit – nabierz odwagi! Pomarańczowe czy różowe krzesła wcale nie muszą wyglądać agresywnie ani przypadkowo. Jak najbardziej możemy w ten sposób oryginalny i zapadający w pamięć wystrój wnętrza.

obicia krzesel kolorowe

Kolorowe obicia krzeseł, fot. Nella Vetrina

Dobranie krzeseł z obiciami w ciekawym kolorze to szybki i skuteczny sposób na zmianę kolorystyki wnętrza. Spróbujmy, a sami będziemy zdumieni, jak diametralnie zmieni się jego charakter.

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply