Nowoczesna, drewniana klasyka

Jeśli nie wiemy, jakie meble do salonu wybrać, najlepiej postawić na coś ponadczasowego i uniwersalnego. Tym mianem można z pewnością określić komplet mebli z jasnego drewna. Dzięki nim, możemy bez problemu wyczarować wystrój salonu w stylu nowoczesnym lub nieco bardziej tradycyjnym – bardzo dużo zależy od dodatków. Spójrzmy na kilka propozycji aranżacyjnych.

Jasne drewno i jasne kolory ścian – to stary jak świat pomysł na wystrój wnętrza. Stanie się nieco bardziej oryginalny, jeśli pomogą nam w tym dodatki. Spójrzmy na efektowną, okrągłą lampę wiszącą nad stołem. Ciekawie współgrają ze sobą gałązki w wazonikach i obrazy na ścianach przedstawiające motywy roślinne. Pojawia się również i lampa stojąca – na oryginalnej, rzeźbionej nóżce, z prześwitującym abażurem.

oleo

(Aranżacja salonu, fot. Klose)

Nawet, jeśli aranżacja salonu opiera się o stosowanie bardzo spokojnych, stonowanych barw, warto tak skomponować całość, by w dalszym ciągu się wyróżniała. Oprócz wyżej wymienionych dodatków sprawdzi się oryginalna, nowoczesna zastawa stołowa. Warto również zwrócić uwagę na zasłony i obicia krzeseł. Dodatki nie muszą być utrzymane w bardzo intensywnych kolorach, żeby dawać interesujący efekt. Tutaj całość utrzymana jest w bielach i szarościach, a prezentuje się bardzo elegancko.

oleo 2

(Aranżacja salonu, fot. Klose)

Przyjrzyjmy się teraz z bliska dodatkom, która uzupełniają proponowany wystrój salonu. Są utrzymane w stylu nowoczesnym – spójrzmy na wazoniki o prostych, ale oryginalnych kształtach, oraz bardzo ciekawa tacka na stole. Pamiętajmy, że aranżacja wnętrza to sztuka operowania detalami – zwłaszcza, gdy wybieramy spokojną kolorystykę, odpowiedni dobór dodatków jest niezbędny.

oleo 5

(Aranżacja wnętrza, fot. Klose)

Jeśli zdecydujemy się zakupić drewniane meble z białymi obiciami, warto wiedzieć, jakie dodatki możemy do nich dobrać. Ciekawie zaprezentują się bez wątpienia białe elementy. Spójrzmy na przedstawiony na poniższym zdjęciu wystrój wnętrza. Biała, bardzo stylowa lampa wisząca, biała zastawa stołowa oraz białe ozdoby – całość można określić jako wystrój salonu w stylu nowoczesnej, niezobowiązującej elegancji.

oleo 3

(Aranżacja wnętrza, fot. Klose)

Aranżacja poddasza to również dobre miejsce na zaaranżowanie drewnianych mebli. Spójrzmy na zdjęcie poniżej i zobaczmy, jak oryginalny jest przedstawiony na nim wystrój wnętrza. Jedna ze ścian jest w kolorze nasyconej zieleni, pozostałe są białe. Ciekawie komponuje się tutaj komplet mebli  z bardzo jasnego, nieco surowego drewna. Całości dopełniają stylowe dodatki – między innymi futrzany dywan.

oleo 4

(Aranżacja poddasza, fot. Klose)

No Responses

Leave a Reply