Jak wpasować tapety w wystrój wnętrz?

Wciąż powiększająca się gama wzorów i materiałów sprawia, że coraz chętniej sięgamy po tapety. Producenci myślą także o ich funkcjonalności – te najnowocześniejsze są już w pełni zmywalne. Oto kilka pomysłów, jak w niestandardowy sposób wkomponować tapetę w aranżację wnętrza.

Przyzwyczajeni jesteśmy do rozwiązania, w którym sprawiedliwie obdzielamy tapetą wszystkie ściany pomieszczenia. A może złamać schemat i okleić tylko jedną, wybraną? W ten sposób możemy dowolnie bawić się ekspozycją i dobierać akcenty w pomieszczeniu.

Tapeta może optycznie wydłużyć lub podwyższyć wnętrza. Tu możemy posłużyć się wzorami w pasy, pamiętając o ważnej zasadzie: że pasy pionowe zwiększają wizualnie wysokość, a poziome szerokość pomieszczenia.

Innym, dość nietypowym pomysłem na wnętrze może być tapeta na drzwiach szafy przesuwnej. Nie ma chyba oryginalniejszego sposobu na odnowienie starzejącego się mebla. Drzwi takiej szafy należy oczywiście odpowiednio przygotować, najlepiej szlifując powierzchnię grubym papierem ściernym.

Warto dodać, że producenci tapet wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują nie tylko bogate wzornictwo, ale także funkcjonalny rozmiar rolki. W salonach Dekorian dostępne są tapety Omexco, o szerokości nawet do 140 cm. Wymiar ten sprawia, że będzie mniej łączeń na ścianie. Rolki sprzedawane są w metrach bieżących, dzięki czemu możemy kupić dokładnie taką ilość tapety, jaką potrzebujemy. Nie musimy się więc martwić o resztki nie wykorzystanej tapety i z tym związane koszty.

tapety1

fot. Para Paints

tapety zmywalne

fot. Para Paints

Leave a Reply