Meble wypoczynkowe: skandynawska funkcjonalność

Wiele osób lubi zimowy klimat jedynie w górach – najlepiej na stoku. W miejskiej codzienności zazwyczaj z utęsknieniem czekamy na pierwsze wiosenne chwile. Krótkie dni, niewielka ilość światła słonecznego, niskie temperatury – wszystko to sprawia, że jesteśmy ponurzy, osowiali, pozbawieni energii. Skandynawowie, dla których taka aura to chleb powszedni, znaleźli sposób na apatyczne usposobienie. Ich specyficzny styl urządzania wnętrz potrafi zdziałać cuda. Dlaczego zatem nie czerpać z ich pomysłów również na naszej szerokości geograficznej?

Sposób na zimę

Charakterystyczne dla skandynawskiej aury są przede wszystkim długie zimy i krótkie dni. Do tego dodać należy małą ilość naturalnego światła, które ma niebagatelny wpływ na samopoczucie, humor i nastawienie do życia. W takim klimacie o depresję nie trudno. Jednak Skandynawowie postanowili ją przechytrzyć, urządzając swoje cztery kąty w bardzo specyficzny i charakterystyczny dla nich sposób. Jasne barwy, dużo bieli, naturalne materiały, ale przede wszystkim duże, nierzadko nieprzesłonięte niczym okna – wszystkie te zabiegi mają sprawić, że wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardziej świetlistego, przyjaznego, a przy tym niezwykle przestrzennego.

meble do salonu1

fot. Unimebel

Pomieszczenia urządzone w skandynawskim klimacie to także ogromna funkcjonalność i ukłon w stronę natury – tej kojarzącej się bardziej z zimowym krajobrazem. Wśród barw królują te delikatne, świetliste, blade – biel, ecru, pastelowe odcienie błękitu, żółtego, wrzosowego czy różowego. Do tego naturalne materiały – drewno, kamień, wełna, wiklina, bawełna, len. Mocne akcenty w takich wnętrzach stanowić mogą skórzane dodatki lub detale w zdecydowanych kolorach – czerni, granacie, brązie. W linię tę doskonale wpisują się propozycje mebli wypoczynkowych firmy Unimebel. Prosta linia i subtelna kolorystyka sofy Tuli 05 doskonale współgra z brązowymi poduchami, który pięknie uzupełniają całą kompozycję. Narożnik Max S-Line natomiast to doskonałe rozwiązanie w przypadku przestronnych wnętrz, w których króluje elegancka, chłodna szarość. Jasnoszary narożnik pięknie współgra ze stalowymi poduszkami. Kolor ten pojawia się również na bokach mebla, dzięki czemu całość tworzy spójną kompozycję. Amatorom cieplejszych, beżowych akcentów firma Unimebel proponuje narożnik Plaza. Uzupełniony poduchami w duże pasy – tak charakterystyczne dla skandynawskiego stylu – prezentuje się niezwykle stylowo.

meble do salonu2

fot. Unimebel

Natura pod śnieżną pierzynką

Meble nierzadko wykonane są z jasnego, surowego drewna. W skandynawskich wnętrzach materiał ten najprawdopodobniej znajdziemy również pod stopami – może być np. w wersji pokrytej białą farbą w celu jeszcze lepszego rozświetlenia pomieszczenia. Wszystkie skandynawskie propozycje mebli wypoczynkowych firmy Unimebel wykończone zostały naturalnym drewnem, którego surowość nadaje całości pożądanego klimatu z Północy. Styl ten jest raczej oszczędny w temacie dodatków – dzięki oryginalnemu wzornictwu rolę ozdobnych detali stanowią przedmioty używane na co dzień, jednak ujęte w nową, designerską i bardziej praktyczną formę.

meble do salonu3

fot. Unimebel

Nowy wymiar mebli

W skandynawskich wnętrzach liczy się przede wszystkim praktyczność. Styl ten na pozór wydaje się niezwykle surowy, jednak jest również wyjątkowo funkcjonalny. Dodatki i meble często mają dodatkowy wymiar – wyposażone są w funkcje na co dzień im nieprzypisywane. Dwuosobowa sofa Tuli 05 firmy Unimebel, dzięki wbudowanemu systemowi elektronicznemu, pełni również rolę audio we wnętrzu. Narożnik Plaza natomiast wyposażony jest w regulowane zagłówki oraz element relaksacyjny z mechanizmem sterowanym manualnie zainstalowanym w podłokietniku. Dodatkowo zakupić można drewnianą nakładkę na bok, która posłuży jako doskonałe podłoże np. dla kubka, pilota czy książki, przykrywając tym samym element sterowania. Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje fotel z linii Tuli 05, który na pierwszy rzut oka wygląda dość tradycyjnie. Jednak w rzeczywistości posiada on funkcję rozkładania, dzięki czemu w kilka chwil zmienić może się w dodatkowe miejsce do spania, będąc jednocześnie dodatkowym schowkiem w mieszkaniu np. na pościel czy nieużywane często przedmioty. O wyjątkowości tej linii świadczy również zastrzeżenie wzoru przez producenta. Zastosowanie sprężyny falistej we wszystkich prezentowanych modelach bezdyskusyjnie wpływa na komfort siedzenia i użytkowania mebli wypoczynkowych Unimebel, co stanowi doskonałą odpowiedź na charakterystykę stylu skandynawskiego. Zyskujemy zatem niezwykły styl, estetykę, funkcjonalność, jak również fantastyczny relaks.

meble do salonu4

fot. Unimebel

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim na pierwszy rzut oka mogą wydawać się minimalistyczne, chłodne i surowe. W praktyce jednak są niezwykle funkcjonalne, świetliste, wizualnie większe. Meble firmy Unimebel z kolekcji Plaza, Tuli 05 oraz Max S-Line stanowią estetyczne i praktyczne uzupełnienie pomieszczeń o skandynawskim charakterze, odpowiadając na wszystkie potrzeby domowników.

meble do salonu5

fot. Unimebel

KOLEKCJA PLAZA UNIMEBEL:

NAROŻNIK:
Szerokość: 235 cm (315 cm)
Głębokość: 94 cm
Wysokość: 82 cm
Powierzchnia spania: 195 x 117 cm
Cena: ok 11.000,-

PUFA D 6:
Szerokość: 77 cm
Głębokość: 62 cm
Wysokość: 42 cm
Cena: ok.720,-

KOLEKCJA MAX S-LINE UNIMEBEL:

NAROŻNIK:
Szerokość: 232 cm (262 cm)
Głębokość: 90 cm
Wysokość: 75 cm
Powierzchnia spania: 213 x 122 cm
Cena: ok.5.000,-

KOLEKCJA TULI 05 UNIMEBEL:

SOFA z systemem Audio:
Szerokość: 162 cm
Głębokość: 82 cm
Wysokość: 87 cm
Powierzchnia spania: 205 x 106 cm
Cena: ok 3.700,-

FOTEL:
Szerokość: 100 cm
Głębokość: 82 cm
Wysokość: 87 cm
Cena: ok. 1.600,-

Leave a Reply