3 wyjątkowe kolekcje dywanów do salonu

Od kilku tygodni na polskim rynku dostępny jest zbiór kolekcji dywanów pod nazwą Dywilan Dywany Świata. Składa się na niego 7 kolekcji, 3 z nich wykonane są z wiskozy, natomiast pozostałe 4 z soft polipropylenu z efektem jedwabiu, wełny bądź postarzałych dywanów ręcznie wiązanych.

Powstanie kolekcji i możliwość jej zakupu w Polsce to efekt współpracy Dywilan z egipską firmą Oriental Weavers Carpet, która jest największym producentem dywanów na świecie.

Pierwsza z omawianych kolekcji o nazwie Artifact wykonana została ze 100% wiskozy, dostępna jest w siedmiu różnych wzorach. Mniejszy model wykonany został w rozmiarze 120×180 cm, dlatego wpasuje się do niedużego pokoju, w którym nie ma zbyt dużo mebli i są puste ściany (bez obrazów, ew. z antyramami). Dywan może mieć prostokątne zróżnicowane wzory w kolorystyce brązu, szarości i odcieni żółtego.

dywan 1

Dywan Artifact

Loretta to kolekcja wykonana z soft polipropylenu z efektem jedwabiu. Dywany wchodzące w jej skład, w dotyku i wyglądzie sprawiają wrażenie dywanów z najwyższej półki, czyli jedwabnych. Pasują do większych pomieszczeń, największa z czterech wersji rozmiaru wynosi 240×340 cm. Modele dywanów z tej kolekcji cechują się wysokim runem (7 mm), dostępnych jest 8 różnych wzorów, dzięki czemu jest to najliczniejsza kolekcja z całego zbioru Dywilan Dywany Świata. Dywany z tej kolekcji odzwierciedlają tradycyjną elegancję, pasują do pomieszczeń z kryształowymi żyrandolami, ciężkim dębowym stołem i krzesłami tapicerowanymi. Dobrze będą wyglądać w pomieszczeniach, gdzie na ścianach znajdą się wzorzyste tapety, a nad ciężkimi starymi komodami umieszczone będą lustra w pięknych ramach.

dywan 2

Dywan Loretta

Kolekcja Marakesh dostępna w ofercie firmy Dywilan podobnie jak Loretta wykonana jest z soft polipropylenu, tyle, że z efektem postarzanych dywanów ręcznie wiązanych. Producent uzyskał go dzięki zastosowaniu odpowiedniego surowca i tkania pętelką. Na Marakesh składają się modele w 3 różnych rozmiarach i 3 różnych wzorach. Zakupując taki dywan możemy się poczuć jak na wyprawie w ciepłej Turcji czy Maroko. Najlepiej, gdy w pomieszczeniu, które chcemy ozdobić dywanem z tej kolekcji, położymy na podłodze dwa takie dywany, a jeden powiesimy na ścianę. Dobrze byłoby się zaopatrzyć w dużą sziszę oraz tamtejszą narzutę na kanapę. Dobrze będzie komponować się również duża podłogowa lampa, gdzie abażur będzie składał się z licznych, małych kolorowych szkiełek.

dywan 3

Dywan Marakesh

Mało? Zobaczcie jeszcze dywany z kamieni lub drewniany dywan! 😉

Leave a Reply