Rodzinna jadalnia w klasycznym stylu

Nic tak nie łączy rodziny, jak wspólne posiłki spożywane w atmosferze wzajemnej bliskości i czas przeznaczony nie tylko na konsumpcję, ale też na omówienie ważnych dla nas spraw. Nic też tak nie zachwyci gości, jak wykwintne dania podane w równie niebanalnym otoczeniu. Najważniejszym meblem w jadalni jest stół, dlatego jego wybór musi być starannie przemyślany.

rodzinna jadalnia meble 1

Kolekcja Wiktoria firmy MEBIN

Zależnie od ilości wolnego miejsca, jakim dysponujemy, oraz od tego, jak liczną mamy rodzinę i jak często podejmujemy gości, możemy zdecydować się na stół okrągły, owalny, kwadratowy, prostokątny — w wersji klasycznej lub rozsuwanej. Jednak, aby jadalnia w pełni zasłużyła na miano „serca domu” warto wyposażyć ją nie tylko w meble pozwalające na sprawną obsługę przyjęcia czy zwykłego rodzinnego obiadu, ale równocześnie takie, które tworzą uroczysty klimat, godną oprawę odpowiednią dla wspólnego celebrowania posiłków.

Interesującą propozycją do jadalni, która zadowoli najbardziej wymagające gusta jest klasyczna kolekcja Wiktoria firmy Mebin, w niezwykle udany sposób łącząca funkcję użytkową i estetyczną. Meble z frontami, nóżkami, pilastrami z litego drewna oraz korpusami i blatami w naturalnej okleinie wykonano z wyjątkową starannością i dbałością o szczegóły, ozdabiając je dekoracyjnymi elementami na frontach i finezyjnymi uchwytami. Wyprofilowane nóżki dodają bryłom lekkości i wdzięku. Pojemna serwantka z przeszklonymi drzwiami z pewnością pomieści niejeden serwis obiadowy czy kawowy, zwracając uwagę na widoczne za szkłem filiżanki i cenne drobiazgi. Półki ukryte za pełnymi drzwiami oraz dwie szuflady pozwolą na przechowanie mniej reprezentacyjnego wyposażenia. Równie pojemna i efektowna jest szafka z barkiem z wyodrębnioną częścią oszkloną, zamykaną oraz szufladą. Szafka została dodatkowo wyposażona w zawieszki na kieliszki. Oryginalnym elementem kolekcji Wiktoria jest kwarcowy zegar w formie szafy, który zdaje się przenosić nas wprost do dworku w Soplicowie. Stanowi piękną dekorację wnętrza i wskazuje na upływający czas. Poniżej drzwiczek wykonanych z wysokiej jakości szkła zaprojektowano dwie szuflady, które wykorzystamy na zapasowe obrusy czy inne przydatne w jadalni akcesoria. Wystrój pomieszczenia można uzupełnić dużą przeszkloną witryną bądź mniejszą komodą. Kolekcja jest klasyczna w stylistyce, a jednocześnie uwzględnia najnowocześniejsze rozwiązania, jak system cichego domyku czy oświetlenie LED w częściach przeszklonych.

Wiktoria dostępna jest w wersji prostej i wypukło-wklęsłej w dwóch gamach kolorystycznych: ciemnej venge patyna oraz vanilia venge dla osób preferujących jadalnie w jasnej tonacji. Kolekcja zdecydowanie najkorzystniej wygląda w obszernych wnętrzach, gdzie każda z brył może w pełni zaprezentować swoją wyjątkowość. W połączeniu z eleganckimi, stylowymi dodatkami tworzy klimat dawnej posiadłości szlacheckiej, pełnej spokoju, bezpieczeństwa i rodzinnej bliskości. Klasyczny ponadczasowy design w połączeniu z niezwykle solidnym wykonaniem sprawiają, że meble te wydają się odporne na upływ czasu i są przykładem prawdziwej sztuki meblarskiej.

rodzinna jadalnia meble 2

Kolekcja Wiktoria firmy MEBIN

rodzinna jadalnia meble 3

Kolekcja Wiktoria firmy MEBIN

rodzinna jadalnia meble 4

Kolekcja Wiktoria firmy MEBIN

rodzinna jadalnia meble 5

Kolekcja Wiktoria firmy MEBIN

Leave a Reply