Jadalnia prosta ale piękna

Jadalnia to pomieszczenie w którym nie tylko spożywamy posiłki, ale także zacieśniamy więzy rodzinne.  Dlatego aranżacja jadalni jest bardzo istotna – powinien w niej panować miły, ciepły, niczym nie zmącony nastrój. W tym wypadku proponujemy zatem wystrój wnętrza prosty i ze smakiem. Taki, który pozwoli nam się skupić na tym, co najważniejsze – kontakcie z bliskimi.

Aranżacje wnętrz w kolorze białym są od pewnego czasu niezwykle popularne. Nic dziwnego – wyglądają świeżo, lekko i elegancko. Wystrój jadalni wykorzystujący biel i jasne drewno pozwala w pełni się zrelaksować. Tu z pewnością zapomnimy o trudach dnia codziennego oraz odzyskamy równowagę umysłu. Zwróćmy uwagę na to, jak idealną harmonią charakteryzuje się ten wystrój wnętrza – nawet świece i doniczki są idealnie białe. Jak widać – wnętrze minimalistyczne wcale nie musi być całkowicie pozbawione dodatków.

aranzacja sypialni minimalistyczna

Aranżacja jadalni, fot. Dekoral

Zwolennikom prostoty z pewnością przypadnie do gustu również aranżacja jadalni z wykorzystaniem pastelowych kolorów. Proste kształty w połączeniu z jasnymi ale nasyconymi kolorami to idealny sposób na prosty a zarazem niebanalny wystrój jadalni. Takie wnętrze jest nowoczesne i dynamiczne – świetnie dla osób młodych i energicznych. Samo patrzenie na taką jadalnię powoduje automatyczną poprawę humoru.

aranzacja jadalni minimalistyczna 2

Aranżacja jadalni, fot. Dekoral

Nawet jeśli nie poświęcamy za wiele czasu na przyrządzanie posiłków, ani an ich spożywanie, możemy zrobić coś, aby nieco odświeżyć nasz wystrój jadalni. Czasem wystarczy już odrobina koloru. Przykładowo, pomalowanie jednej ze ścian na kanarkową żółć sprawi, że nawet przełknięta w biegu kanapka lub zalana na szybko wrzątkiem kawa będą smakowały lepiej. Taka aranżacja jadalni odzwierciedla tryb życia wiecznie śpieszącego się singla – prosta (może tylko pozornie?) i bardzo dynamiczna.

aranzacja jadalni minimalistyczna 3

Aranżacja jadalni, fot. Dekoral

Biel i czerń oraz minimalizm? To trochę za dużo wizualnej prostoty. Taka jadalnia może wydawać się monotonna i zimna. Postarajmy się zatem tchnąć w nią trochę życia. Pomogą nam w tym dodatki takie jak elegancka zastawa, klimatyczne świeczki ramki na zdjęcia, lub krzesła o oryginalnym kształcie.

aranzacja jadalni minimalistyczna 4

Aranżacja jadalni, fot. Harveys

Krzesła stanowią zresztą bardzo ważny element aranżacyjny. Dzięki nim nawet najprostsza aranżacja jadalni może przykuwać uwagę. Wyobraźmy sobie na przykład wystrój wnętrza składający się z białych ściany i prostych, drewnianych mebli. Nuda, prawda? Wystarczy jednak zamiast krzeseł do kompletu dobrać nieco bardziej oryginalne, obite skórą , a już wystrój jadalni nabiera zupełnie innego charakteru. Dodatkowo warto postawić na niebanalne obrazy na ścianach – oryginalna sztuka na ścianach czyni cuda nawet w najprostszym wnętrzu.

aranzacja jadalni minimalistyczna 5

Aranżacja jadalni, fot. Harveys

 

Zobacz też: aranżacje kuchni w bieli i szkle

Leave a Reply