Kolor szary we wnętrzu. Z czym go łączyć?

Od pewnego czasu szary kolor ścian nie kojarzy nam się wyłącznie z loftowym wnętrzem. Szare odcienie w pomieszczeniu to nie tylko industrialny beton, będący synonimem nowoczesności. Coraz częściej kolor ten pojawia się także w eleganckich wnętrzach. Zastanawiasz się, z czym łączyć szary odcień ścian? Oto kilka naszych wskazówek…

Kolory współgrające z szarością

Szary kolor może mieć wiele odcieni. Jasne odcienie szarości doskonale sprawdzą się w ciemnych, słabo doświetlonych wnętrzach. Z kolei jeśli dysponujesz przestronnym i jasnym wnętrzem, postaw na ciemniejszy odcień szarości. Kolor ten pięknie współgra z wszystkimi pastelami. Zestawienie pastelowych kolorów z szarością sprawi, że we wnętrzu zapanuje ciepły i przytulny nastrój. Jeżeli jesteś zaś zwolennikiem elegancji i szyku, połącz szarość z klasyczną bielą bądź beżem. Dzięki temu dodasz wnętrzu klasy.

Depositphotos 16942099 s 2019

Meble i dodatki

Szare kolory ścian idealnie komponują się z białymi meblami oraz popielatymi obiciami foteli. Jeśli chcesz ożywić delikatnie wnętrze, wybierz róż i błękit. W ten sposób dodasz wnętrzu lekkości i subtelności. Wybierając dodatki, postaw na złoto bądź srebro. Co ciekawe, z szarym kolorem ścian idealnie współgra drewno. Chcąc ocieplić wnętrze, postaw na ten materiał. Stoik kawowy wykonany z drewna, pięknie komponować się będzie z szarą sofą.

 

Leave a Reply