Salon dla artystycznej duszy

Aranżacja wnętrza powinna być nie tylko modna i funkcjonalna. Musi także odzwierciedlać to, kim jesteśmy, oddawać nasze zainteresowania i cechy charakteru. Dopiero w takim wnętrzu możemy się czuć swobodnie. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko tak prywatnych pomieszczeń, jak na przykład sypialnia. Również wystrój salonu powinien być dopasowany do naszego charakteru.

Minimalistyczne, ascetyczne aranżacje wnętrz są zdecydowanie nie dla każdego. Osoba stawiająca piękno ponad funkcjonalność nie będzie się czuła komfortowo w nieco pustawym wnętrzu – a takie wrażenie może sprawiać minimalistyczna aranżacja salonu. Jeśli więc jesteśmy osobami kreatywnymi, uwielbiającymi otaczać się ładnymi przedmiotami i ceniącymi przede wszystkim klimat wnętrza – oto propozycja dla nas.

Ciemne ściany to bardzo prosty sposób na stworzenie we wnętrzu nieco tajemniczego klimatu. Pamiętajmy jednak, że mogą spowodować, że wystrój wnętrza stanie się nieco zbyt ciemny i ponury. Taka kolorystyka ścian nadaje się więc raczej do pokoju, do którego dociera duża ilość światła – na przykład z bezpośrednim wyjściem na taras. Wówczas unikniemy „mrocznego” efektu. Innym sposobem są dekoracje ścienne. Możemy też po prostu pomalować tylko część ścian na ciemny kolor, a część na jaśniejszy – ciekawy efekt da na przykład połączenie z jasnym błękitem.

aranzacja salonu artystyczna

Aranżacja salonu, fot. Magnat

Jak wiadomo, artystyczne dusze uwielbiają klimatyczne drobiazgi. Stylizowany, tiulowy abażur lampy, ozdobiony sztucznymi perełkami może nawet lekko ocierać się o kicz. W odpowiednim zestawieniu będzie jednak uroczym, staroświeckim akcentem. Podobnie sprawa się przedstawia, jeśli chodzi o haftowane poduszki – wszystko jest kwestią wyczucia. Dobrze skomponowana aranżacja salonu ujmuje te elementy w cudzysłów i sprawia, że nie traktujemy ich dosłownie.

aranzacja salonu artystyczna 2

Aranżacja salonu, fot. Magnat

Nie bójmy się eklektyzmu – taki wystrój salonu może łączyć ze sobą różne elementy. Wspomniane już stylizowane drobiazgi jak najbardziej mogą sąsiadować ze sztuką nowoczesną na ścianach. Cały sekret leży w umiejętnym dobraniu barw. Jeżeli całość utrzymana jest w chłodnej tonacji – na przykład proponowanej  wcześniej ciemnej szarości i błękicie – wówczas cała aranżacja wnętrza nie wydaje się przypadkowa.

aranzacja salonu artystyczna 3

Aranżacja salonu, fot. Magnat

Taka aranżacja salonu jako całość prezentuje się oryginalnie, ale zarazem ze smakiem. Zwróćmy uwagę na to, że nigdzie nie została przekroczona granica pomiędzy artyzmem, a udziwnieniem. Jest świetnym przykładem na to, że nie trzeba koniecznie szokować, aby stworzyć klimatyczne wnętrze zapadające w pamięć.

aranzacja salonu artystyczna 4

Aranżacja salonu, fot. Magnat

 

Artystycznym duszom z pewnością przypadną do gustu też te kanapy .

Leave a Reply