Styl orientalny: panele podłogowe jak mozaika

Po latach dominacji podłóg monochromatycznych do naszych wnętrz coraz śmielej wkracza kolor, patchwork i mozaika.  Wzory kojarzone dotychczas wyłącznie z płytkami ceramicznymi pojawiły się także na panelach laminowanych. Od dziś w salonie mogą zagościć  śródziemnomorskie klimaty bez obawy o laboratoryjny chłód kafli.

panele jak mozaika 1

Panele firmy Falquon

Designerzy z FALQUONA poszukiwali inspiracji do nowej kolekcji Quadraic w śródziemnomorskich i orientalnych wnętrzach, które zachwycają bogactwem faktur i kolorów. – Ciekawe połączenia kolorystyczne i duży wybór wzorów sprawia, że każdy miłośnik nietuzinkowych rozwiązań znajdzie w niej coś dla siebie – zauważa Bartłomiej Czapla,  wiceprezes firmy Planko, przedstawiciela marki FALQUON na polskim rynku, producenta paneli na wysoki połysk utwardzanych wiązką elektronów.

panele jak mozaika 2

Panele firmy Falquon

W skład supermatowej kolekcji wchodzi aż osiem niepowtarzalnych dekorów. A wśród nich przywodzące na myśl hiszpańską terakotę ceglasty Relief Terracotta, bardziej stonowana Terracotta,  szaro-biały Palazzo, biały Relief, klasyczne Black&White i Salt&Pepper oraz bajecznie kolorowe, marokańskie Mosaic i Emeraude.

panele jak mozaika 3

Panele firmy Falquon

Falquon jako pierwszy producent paneli laminowanych zaproponował swoim klientom innowacyjny wzór patchworkowy. – Zauważamy coraz mocniejszy zwrot w kierunku łączenia starego z nowym, nadawaniu wnętrzu charakteru przez smaczki, detale i nietuzinkowe podejście do projektowania – mówi Bartłomiej Czapla.

W ostatnim czasie można zaobserwować coraz więcej realizacji, w których pojawiają się wzory orientalne. Taką tendencje widać zarówno w mieszkaniach, jak i  obiektach usługowych, takich jak restauracje czy sklepy – mówi Joanna Sztorch-Wysocka, architekt wnętrz, właścicielka pracowni InDe Projekt. – Współczesna odsłona znanych nam wzorów świetnie sprawdza się w różnego typu wnętrzach, od klasycznych czy stylizowanych po minimalistyczne. To czy użyjemy paneli jako akcentu czy zrobimy z nich dominujący element naszego wnętrza zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Pamiętajmy żeby dopasować je z pozostałymi elementami wyposażenia, a z pewnością będą cieszyć nasze oczy – dodaje.

Quadraic,  tak jak powierzchnie wszystkich paneli FALQUON, jest utwardzany wyłącznie za pomocą elektronów, które  uszlachetniają  i sprawiają, że staje się odporna na uderzenia, działanie środków chemicznych, a nawet żar papierosowy, dlatego wszystkie wzory z tej kolekcji mogą być stosowane w miejscach użyteczności publicznej. Na powierzchni nie zostają także ślady palców i stóp.  Dodatkowo technologia ta pozwala całkowicie wyeliminować rozpuszczalniki w trakcie procesu produkcyjnego, co sprawia, że panele są przyjazne alergikom.

QUADRAIC

Struktura: Supermatt
Panele: 644 x 310 x 8 mm
Opakowanie: 10 Paneli = 1,996 m²
Klasa ścieralności: 32 AC 4
Cena katalogowa za m2: 137 zł

Leave a Reply