Dywany jak dzieła sztuki

Dywan nie musi być tylko tłem aranżacji. Przeciwnie może być gwiazdą pierwszego planu. Tak jak te o wzorach przypominających abstrakcyjne obrazy, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Jak przekonują styliści Komfort, dywany inspirowane sztuką to rozwiązanie nie tylko na koneserów. Doskonale nadają się do nowoczesnych wnętrz – zwłaszcza takich, w których dominują proste formy i stonowane kolory ziemi: beże, szarości. Dywan o intensywnej barwie i ciekawym, artystycznym wzorze idealnie przełamuje taką aranżację, dodając jej świeżości i charakteru – mówi Sławomir Giziński, odpowiedzialny za kolekcje dywanów w sieci Komfort.

Przykładem jest dywan KUBIK VETRO, którego wzór nawiązuje dzieł ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Przypomina płótno, które ktoś krótkimi pociągnięciami pędzla zamalował na różne kolory.

dywan jak dzielo sztuki 1

KUBIK VETRO

Dywan RUST MILDEW z kolei wygląda jak artystyczna instalacja w stylu vintage. Wzór budzi skojarzenia ze spękaną ziemią albo odchodzącą farbą, spod której wydostaje się rdza.  Przemyślany dobór kolorów sprawia, że całość wygląda niezwykle oryginalnie i efektownie. 

dywan jak dzielo sztuki 2

RUST MILDEW

W modnym stylu vintage utrzymany jest również dywan NEVADA MISTERY. Jego wzór z kolei przywodzi na myśl awangardowe malarstwo – obraz, którego część została zamalowana białą farbą, spod której miejscami przedostaje się pierwotna kompozycja.

dywan jak dzielo sztuki 3

NEVADA MISTERY

Taki wyraziste dywany to sposób na to, aby szybko i efektownie odmienić wygląd salonu. Aranżując wnętrze należy pamiętać, że lubią one raczej stonowane sąsiedztwo. Dlatego z umiarem stosujmy inne barwne i wzorzyste dodatki, pozwalając by to właśnie dywan był dominantą aranżacji.

dywan jak dzielo sztuki 4

Na zdjęciach dywany: Kubik Vetro (160x230 cm w cenie 599 zł, 200x290 cm w cenie 899 zł), Rust Mildew (120x170 cm w cenie 329 zł oraz 200x290 cm w cenie 899 zł) i Nevada Mistery (120x170 cm w cenie 299 zł oraz 200x290 cm w cenie 799 zł). Produkty dostępne w sklepach Komfort oraz online na www.komfort.pl.

Leave a Reply