Panele dekoracyjne 3D: ścienne rewolucje

Czas na rewolucje! Upadną stereotypy, poszerzą się horyzonty, pojawią nowe nieszablonowe rozwiązania – tak z pewnością można zapowiedzieć nowy sposób dekorowania ścian. Nie tynkiem, nie tapetą i nie farbą. Panele dekoracyjne 3D to zupełnie nowy rozdział w aranżacji wnętrz.

Oryginalny „look”

Projektowanie wnętrz, podobnie jak projektowanie ubrań czy sztuki użytkowej, wymaga otwartego umysłu, chęci eksperymentowania i łączenia ze sobą różnych materiałów, struktur i barw.  Sięganie po rozwiązania mniej oczywiste – to warunek oryginalności, nieszablonowych aranżacji, które obronią się nie tylko z uwagi na walory estetyczne, ale też swoją funkcjonalność. Jak wskazuje ekspert z firmy Dunes przekonanie to znajduje odzwierciedlenie m.in. w nowym podejściu do dekoracji ścian.

panele dekoracyjne 1

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

W wielu polskich domach wciąż najpopularniejszą metodą wykańczania ścian wewnętrznych jest tapetowanie lub pokrywanie ich powierzchni dekoracyjnym tynkiem lub specjalną farbą. Na tle tak powszechnych rozwiązań wyraźnie wyróżniają się zatem projekty, wykorzystujące debiutujące na rynku materiały, takie jak panele dekoracyjne 3 D. Wychodząc z założenia, że każdy projekt domu czy mieszkania powinien stanowić odzwierciedlenie indywidualnych preferencji i gustu jego właścicieli, warto sięgnąć po tak doskonały środek wyrazu.

panele dekoracyjne

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

Solo lub w akompaniamencie

Potencjał paneli dekoracyjnych 3D pozwala w prosty, ale bardzo wyrazisty sposób zbudować efektowną kompozycję. Wyjątkowa, przestrzenna rzeźba surowca daje szansę na urzeczywistnienie zarówno projektów minimalistycznych, klasycznych, w stylu retro lub też bardzo ekstrawaganckich. Tylko od nas zależy czy panele obsadzimy w roli pierwszoplanowej, czy też w charakterze dopełnienia całej aranżacji.

panele dekoracyjne 3

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

Panele dekoracyjne 3D to zupełnie nowy sposób na podkreślenie aranżacji wnętrza. Faktura materiału, nawiązująca do regularnych kształtów inspirowanych naturą lub też nowoczesnych, geometrycznych brył w wyjątkowy sposób podkreśla wystrój salonu, sypialni, kuchni, gabinetu czy przedpokoju. Jeśli zależy nam na delikatnym zaznaczeniu wystroju wnętrza panele dekoracyjne warto zaaranżować na jednej ze ścian. Ich niecodzienna faktura, uwypuklona grą światła, pozwoli stworzyć intrygujący obraz – dekorację, który z pewnością ożywi nawet bardzo stonowane stylizacje. Gdy do dyspozycji mamy większy metraż możemy pokusić się o zaaranżowanie w tak oryginalny sposób każdej ze ścian. Efektowne środki wyrazu oraz ciekawy koncept architektoniczny zagwarantują niepowtarzalną dekorację – mówi ekspert i dodaje – Warto podkreślić, że urzeczywistnienie nawet śmiałych pomysłów ułatwi nam możliwość swobodnego łączenie ze sobą różnych modeli paneli, zarówno w układzie pionowym lub poziomym, utrzymanych w neutralnym kolorze lub też pokrytych dekoracyjną farbą.

panele dekoracyjne 4

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

Efektownie i wygodnie

Sceptyków nowatorskich rozwiązań aranżacyjnych z pewnością przekona trwałość paneli dekoracyjnych marki Dunes. Specjalista z firmy Dunes zapewnia, że materiał zarówno dobrze się prezentuje, jak i sprawdza w codziennej eksploatacji.

Często powodem rezygnacji z oryginalnych dekoracji jest obawa przed ich trwałością. W przypadku trójwymiarowych paneli marki Dunes nie będzie to jednak przeszkodą na drodze do realizacji oryginalnego projektu. Gipsowe panele tylko pozornie wyglądają na delikatne. Optycznie „lekkie”, w rzeczywistości wykonane są z surowca dodatkowo wzmocnionego specjalnym włóknem szklanym.  Co więcej materiał ten jest niepalny, nietoksyczny oraz pozbawiony lotnych związków mineralnych.

panele dekoracyjne 5

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

Jeśli do tej pory najwygodniejszym rozwiązaniem było malowanie lub tapetowanie, montaż trójwymiarowych paneli dekoracyjnych z pewnością zweryfikuje komfort pracy. Jak wskazuje ekspert: – Układanie paneli dekoracyjnych jest proste i wygodne. Panele standardowo mają rozmiar 1000 na 800 mm i nie ważą więcej niż ok. 10 kg. Złącza płyt są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania jednorodnej powierzchni. Ułożenie gotowej kompozycji na dużej przestrzeni nie zajmie więc dużo czasu.

panele dekoracyjne 6

Panele dekoracyjne 3D firmy Dunes

Nadając wnętrzu większą wyrazistość warto sięgnąć po materiały i technologie, które z jednej strony sprostają próbie czasu, a z drugiej pozwolą nam zaprojektować unikalny, bliski naszym preferencjom styl. W tym celu warto poznać nowe trendy architektoniczne i nieszablonowe sposoby na podkreślanie urody domowych wnętrz. Trójwymiarowe panele ścienne marki Dunes z pewnością w tym pomogą.

Leave a Reply