Aranżacja wnętrza w duchu wabi-sabi

Filozofia „wabi-sabi” wywodzi się z Japonii. To styl życia, który wiąże się z pokorą, szacunkiem do tego, co przemijalne oraz życiem w zgodzie z naturą. Co ważne, wabi-sabi przyczyniło się do powstania stylu wnętrzarskiego, który cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdź, jak urządzić wnętrze w stylu wabi-sabi i zainspiruj się…

Depositphotos 226228418 s 2019

Postaw na naturalne materiały

Naturalne materiały we wnętrzu, urządzonym w stylu wabi-sabi to tzw. must have. Wełna, drewno, kamień i len to materiały, który z pewnością nie powinno zabraknąć w pomieszczeniu wabi-sabi. Dzięki nim poczujesz spokój i harmonię, która jest kluczowym elementem życia w zgodzie z naturą.

Naczynia z ceramiki

To kolejny, bardzo ważny element wnętrza w stylu wabi-sabi. Jak wspominaliśmy wcześniej, domeną stylu wabi-sabi jest szacunek do przemijalności. Naczynia z ceramiki, na których widoczne są zniszczenia, podkreśli charakter aranżowanego wnętrza. Doda uroku i autentyczności pomieszczeniu, co jest niezwykle ważne.

Surowość ścian

Odpadający tynk ze ścian oraz przetarta tapeta, to kolejne wyróżniki stylu wabi-sabi. Widoczna cegła lub beton doskonale uzupełnią całość aranżacji. Dodatkowo będę oryginalną ozdobą wnętrza. Z pewnością efekt ten łatwiej będzie uzyskać w starej kamienicy. Jeśli jednak mieszkasz w nowoczesnym budownictwie, najlepiej skuć ścianę i pozostawić ją w surowym stanie.

Depositphotos 219783986 s 2019

Dekoracje i ozdoby

Wszelkie przedmioty pochodzące z recyklingu, będą idealne. Wnętrze w stylu wabi-sabi kocha stare przedmioty, na których nierzadko pojawiają się niedoskonałości w postaci przetarć. Popękane w niektórych miejscach donice czy naczynia wykonane z ceramiki, pięknie udekorują wnętrze. Miękkie poduszki i wełniane koce dodadzą natomiast przytulności pomieszczeniu.

Depositphotos 223865716 s 2019

Leave a Reply