Styl angielski, francuski, kolonialny lub industrialny. Poradnik po stylach

Przedświąteczny okres to idealny moment na metamorfozę salonu i zakup nowych mebli. Na szczególną uwagę zasługują w tym czasie wygodne krzesła, rodzinny stół i elegancka komoda. To wokół tych mebli będzie najwięcej świątecznego zamieszania. Zwykle wnętrza inspirowane są czterema najpopularniejszymi stylami. Gdy już je poznasz i zdecydujesz się na któryś z nich, bez trudu dopasujesz go do swojego wnętrza. Celebruj czas spędzony z rodziną w stylowym i komfortowym wnętrzu!

Decydując się na jedną estetykę w całym wnętrzu, unikniesz wrażenia chaosu aranżacyjnego. Do najpopularniejszych inspiracji należy styl angielski, francuski, kolonialny oraz industrialny.

Każdy z zaproponowanych stylów wyróżnia się pewnymi cechami, które łatwo rozpoznasz na pierwszy rzut oka. Przedstawiamy krótki przewodnik po stylach, aby łatwiej było Ci dobrać elementy wyposażenia.

  1. Meble w stylu angielskim

Styl angielski charakteryzuje się retro wzornictwem z jednoczesnym zachowaniem prostoty projektu. Meble w tym stylu łączą w sobie elegancję, funkcjonalność oraz wysoką jakość wykonania. Najczęściej występują w kolorze białym lub w połączeniu białego ze wzorem naturalnego drewna. Pasują do reprezentacyjnego, klasycznego salonu, w którym elegancja stoi na równi z komfortem.

meble w stylu angielskim 1

Dekoria.pl, komoda Aston

meble w stylu angielskim 2

Dekoria.pl, witryna Aston

meble w stylu angielskim 3

Dekoria.pl, stół Brighton

  1. Meble w stylu francuskim

W stylu francuskim na pierwszy plan wychodzą charakterystyczne bogate zdobienia oraz miękkie, wygięte linie. Meble występują w kolorze białym lub naturalnego drewna. Ich charakterystyczne nóżki mają kształt rozciągniętej litery S. Znaczące są również finezyjne, często złote dodatki (okucia, rączki do szuflad). Dzięki nim utworzysz wnętrze z romantycznym klimatem, przywodzące na myśl paryskie apartamenty.

meble w stylu francuskim 1

Dekoria.pl, konsola Annette

meble w stylu francuskim 2

Dekoria.pl, komoda Jacqueline

  1. Meble w stylu kolonialnym

Meble te najczęściej są wykonane z wysokiej jakości ciemnego drewna, np. egzotycznego. Całość dopełniają proste i przykuwające uwagę metalowe obramowania oraz uchwyty do szuflad. We wnętrzach w stylu kolonialnym obok potężnych mebli znajdą swoje miejsce kufry, skrzynie i pikowane sofy. Do takiego wnętrza pasuje również stolik wykonany z korzenia drewna tekowego (taki model można znaleźć w ofercie Dekoria.pl). Salon kolonialny idealnie trafi w gust miłośników dalekich podróży i egzotyki.

meble w stylu kolonialnym 1

Dekoria.pl, komoda Ibuku

meble w stylu kolonialnym 2

Dekoria.pl, stolik kawowy Saparua

meble w stylu kolonialnym 31

Dekoria.pl, komoda Prestige

  1. Meble w stylu industrialnym

W stylu industrialnym najczęściej łączy się dwa materiały – drewno i metal. To połączenie, występujące w różnych proporcjach, stosuje się w projektach ław, szafek i komód. Innymi charakterystycznymi cechami tych mebli jest prostota wykonania, masywny wygląd oraz surowe materiały. Wybierz meble w tym stylu, jeśli cenisz nietuzinkowe rozwiązania, a najlepiej czujesz się w nowoczesnych, wielkomiejskich wnętrzach. Dodatki ze szkła i chromowanego metalu uzupełnią aranżację i nadadzą jej ostateczny szlif.

meble w stylu industrialnym 1

Dekoria.pl, stolik Calaxtesty

meble w stylu industrialnym 2

Dekoria.pl, ława Boston

meble w stylu industrialnym 3

Dekoria.pl, szafka RTV Boston

Zbliżające się święta to odpowiedni moment na zamianę dotychczasowej aranżacji mieszkania lub wymianę kluczowego elementu wyposażenia. Jeśli metamorfoza wnętrza jedynie za pomocą dodatków nie jest dla Ciebie wystarczająca, sprawdź, jak wyglądałby salon z nowym zestawem mebli. Ciekawe modele znajdziesz na stronie www.dekoria.pl, na której w dniach 7–20.11.2017 trwa promocja na wyposażenie meblowe.

Leave a Reply