Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno

W sferze wizualnej drewno we wnętrzu zachwyca, ociepla, nadaje charakteru, jednak w użytkowej jest trudnym w obróbce i codziennej pielęgnacji materiałem wykończeniowym. Projektantom marki VOX udało się oddać walory estetyczne drewna i zaprezentować je w postaci okładzin ściennych łatwych w montażu oraz wygodnych w użytkowaniu. Tak powstała ściana dekoracyjna MOTIVO, która odwzorowuje drewno w wielu jego odsłonach.

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 1

Panele MOTIVO marki VOX

Drewno to materiał wykończeniowy często stosowany w aranżacji wnętrz. Powszechnie wykonuje się z niego podłogi, schody czy meble, a coraz większą popularnością cieszą się drewniane okładziny ścienne. Doskonale koresponduje z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, które mocno odwołują się do naturalnych materiałów i bliskości przyrody. Miłośnicy tego materiału doceniają jego oryginalny rysunek i fakturę. Każdy gatunek charakteryzuje się inną barwą, rodzajem i intensywnością słojów, dzięki czemu architekci wnętrz zyskują praktycznie nieograniczone możliwości kreacji przestrzeni. Sceptycy zwracają jednak uwagę, że naturalne drewno to trudny w przygotowaniu materiał, który dodatkowo może powodować wiele problemów na etapie użytkowania. Drewno bardzo źle znosi różnice temperatury w pomieszczeniu, nie toleruje wody. Pod wpływem niekorzystnych warunków klimatycznych wypacza się i blaknie. Nie bez znaczenia są również kwestie ekonomiczne. Wykończenie ścian w salonie naturalnym drewnem to duża inwestycja finansowa zarówno, jeżeli chodzi o materiał, jak i tzw. „robociznę”. Czy można zatem cieszyć się wyglądem drewna nie przejmując się tego praktycznymi konsekwencjami? Dla pragmatyków marzących o ścianie  wykończonej bielonym dębem czy koniakowym orzechem, marka VOX przygotowała panele ścienne MOTIVO, które efektownie imitują na ścianie różne naturalne materiały, w tym drewno.

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 2

Panele MOTIVO marki VOX

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 3

Panele MOTIVO marki VOX

Ściana dekoracyjna MOTIVO to autorski pomysł marki VOX na błyskawiczną metamorfozę salonu, sypialni czy kuchni. System składa się z intuicyjnych w montażu paneli ściennych, które wykonane zostały z elastycznego PVC. W przeciwieństwie do drewna produkt jest wodoodporny i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. MOTIVO może posłużyć nam do wykończenia całości pomieszczenia lub jednej wybranej ściany. Produkt łączy zalety funkcjonalne z walorami natury dekoracyjnej. Ściana dekoracyjna MOTIVO wykonana jest w wysokiej jakości zadruku cyfrowym (technologia 3D), dzięki czemu w naturalny sposób oddaje wygląd nie tylko drewna, ale również kamienia czy cegły.

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 4

Panele MOTIVO marki VOX

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 5

Panele MOTIVO marki VOX

Oferta MOTIVO składa się kilkudziesięciu wzorów podzielonych na 3 kolekcje – Feeling, Classic i Basic. Najmocniej reprezentowany jest motyw naturalnego drewna, który występuje w ponad 15 odsłonach. Wielbiciele stylu skandynawskiego będą pod wrażeniem bielonej, rustykalnej deski Quercia Bianco oraz przydymionego drewna w odcieniach szarości Larice Bianco. W stylistyce vintage doskonale odnajdzie się wzór Bosco Beige, czyli bielone drewno z miejscowymi przecierkami ukazującymi złocistą bazę. Jeżeli zależy nam na bogatym w słoje, wyrazistym rysunku i nasyconej kolorystyce to idealną propozycją będą wzory Roble Natural oraz Pallisandro. Ten drugi inspirowany jest palisandrem, a więc jednym z najszlachetniejszych gatunków drewna na świecie. Bardzo naturalnie prezentują się wzory Pinarello i Legno Antico. Jasne deski o subtelnym usłojeniu pomysłowo ocieplą nowoczesny dom czy apartament. Oryginalnym zwieńczeniem drewnianych wzorów od MOTIVO jest Pezzo, czyli mozaika różnej wielkości i gatunku listewek drewnianych.

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 6

Panele MOTIVO marki VOX

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 7

Panele MOTIVO marki VOX

Podobieństwa MOTIVO i naturalnego drewna nie dotyczą jedynie wyglądu. Produkt marki VOX jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego i zdrowia domowników. Nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji (może pochwalić się pod tym względem prestiżową kategorią A+) i w 100% nadaje się do recyklingu.

Dekoracyjne panele ścienne imitujące drewno 8

Panele MOTIVO marki VOX

Leave a Reply