Ściana z cegły? A może z płytek cegłopodobnych!

Cegła to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych w historii europejskiej architektury. Dzięki nowym płytkom cegłopodobnym Parma firmy Stegu jej oryginalną stylistykę możemy uzyskać we wnętrzach każdego rodzaju wpisując się jednocześnie w aktualne trendy aranżacyjne.

Firma Stegu, lider rynku kamienia dekoracyjnego, wprowadziła do swojej oferty nową płytkę cegłopodobną Parma. Innowacyjność tego produktu polega na maksymalnym uproszczeniu montażu poprzez połączenie płytki z fugą. Niepodważalnym atutem płytki Parma są również walory estetyczne – jej faktura oraz specjalne narożniki sprawiają, że faktura ściany nie odbiega wyglądem od prawdziwej cegły. Dodatkowo jest lżejsza i łatwiejsza w montażu.

Płytka może przybierać różne oblicze, w zależności od dobranego do niej „towarzystwa” oraz koloru. Nowa płytka Parma firmy Stegu dostępna jest w bieli, jednak z powodzeniem można ją przemalować według gustu zgodnie z przyjętą stylistyką wnętrza.

Industrialny, wielkomiejski klimat

W wystroju mieszkania każdego wielkomiejskiego indywidualisty powinna dominować oryginalność oraz pozytywna energia. Takie walory gwarantuje wnętrze industrialne. Poza doborem kolorów ważne jest w nim zestawienie odpowiednich faktur i deseni. Wymownym i czytelnym akcentem podkręcającym niepokorną i wielkomiejską atmosferę pomieszczeń industrialnych będzie surowa ściana wyłożona białymi płytkami cegłopodobnymi. W otoczeniu grafitów, czerni i brązów wyróżni się jako przykuwający wzrok element rozświetlający całość aranżacji. Chropowata, ascetyczna powierzchnia dobrze skomponuje się z kontrastującymi, połyskującymi dodatkami, jak na przykład lustra, szklane antyramy czy metalowe lampy – nadadzą wystrojowi lekkości i optycznie powiększą przestrzeń.

plytki ceglopodobne

Aranżacja z płytkami cegłopodobnymi Parma firmy Stegu

Biały powiew Północy

Skandynawia w powszechnym mniemaniu uchodzi za krainę zimną, skutą lodem i nieprzystępną. Wnętrza urządzane przez ludy Północy stanowią jakby opozycję wobec tych warunków atmosferycznych – są przyjazne, jasne i klimatyczne – być może właśnie po to, by domowe zacisze było azylem zapewniającym ciepło i komfort. Motywem przewodnim skandynawskich wnętrz jest wszechobecna biel połączona z drewnem, które obowiązkowo musi występować w swoim naturalnym kolorze. Ściana z białej cegły idealnie wpisze się w tą konwencję oddając jej klimat i podkreślając cenioną na północy prostotę. Pasować będą do niej tradycyjnie stosowane we wnętrzach skandynawskich detale służące ociepleniu klimatu – z jednej strony akcesoria ze skóry i futer oraz puszyste dywany, z drugiej – drobne dodatki w energetyzujących, soczystych kolorach, które ożywiają całość i zerwą z monotonią.

plytka ceglopodobna

Aranżacja z płytkami cegłopodobnymi Parma firmy Stegu

Dziecięca fantazja

Pastele – taka kolorystyka wydaje się jedynie słuszna w przypadku pokoju dziecięcego. Ze względu na swoją subtelność pasuje do dziecięcego klimatu, może przy tym przybierać różne kształty, faktury i desenie. Błękitna, pudrowo różowa, popielata – cegła w takich kolorach straci swój surowy charakter i nada wnętrzu zupełnie nowe oblicze, przywodząc na myśl bardziej dom dla lalek niż realny świat dorosłych.

Tu i tam

Kto powiedział, że płytkami cegłopodobnymi trzeba wykładać całą powierzchnię ściany? Równie efektownie będą się prezentowały jako częściowa dekoracja, na murku pod barkiem, wokoło kominka, czy jako element ozdobny przy klatce schodowej. Ponadto płytka Parma tak samo dobrze wpisze się w wystrój tradycyjny, co nowoczesny. Innowacyjność, uniwersalność i kompletność nowego produktu firmy Stegu pozwala na urzeczywistnianie nawet najbardziej wyszukanych pomysłów i koncepcji aranżacyjnych – zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych.

ceglopodobne plytki

Płytki cegłopodobne Parma firmy Stegu

Leave a Reply