Secesja na tapecie: kolekcja tapet

Kwiat lotosu to jeden z ulubionych motywów dekoracyjnych twórców sztuki secesyjnej. Stał się on również inspiracją dla projektantów belgijskiej marki Omexco, którzy stworzyli wytworną kolekcję tapet „Lotus”. Dostępna jest ona w salonach sieci Dekorian.

Od narodzin stylu secesyjnego w sztuce minęło przeszło 100 lat, a mimo tego jest on stale obecny w najbardziej eleganckich wnętrzach. Oryginalne rzeźby, malarstwo czy meble o secesyjnej linii są niezwykle cenione przez kolekcjonerów dzieł sztuki i stanowią dekoracyjne dopełnienie prestiżowych rezydencji i apartamentów. Charakterystyczne dla secesji wzornictwo inspiruje współczesnych projektantów sztuki użytkowej. Szukają oni autorskiego spojrzenia na ten styl, przy jednoczesnym poszanowaniu dla jego dziedzictwa. Przykładem udanej  interpretacji Art Nouveau jest kolekcja tapet Lotus marki Omexco. Mamy w niej wszystko za co ludzie na całym świecie kochają secesję, a więc płynne, faliste linie, abstrakcyjne i roślinne ornamenty oraz zrównoważoną kolorystykę.

tapety1

Kolekcja tapet Lotus marki Omexco

tapety2

Kolekcja tapet Lotus marki Omexco

Lotus to kolekcja kilkudziesięciu wzorów tapet belgijskiej marki Omexco, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest sieć salonów Dekorian. W katalogu Lotus znajdują się tapety wykonane z lnianego płótna, jak również tapety flizelinowe zdobione tłoczoną na nich metaliczną folią. Motywem przewodnim całej kolekcji jest kwiat lotosu, który w bardzo wielu odsłonach pojawia się na poszczególnych wzorach. Kolekcja zaskakuje różnorodnością. Znajdziemy w niej bardzo zdobne, złocone tapety o skomplikowanym ornamencie, jak i delikatne, blade wzory o  subtelnych zdobieniach. Projektanci często posługują się fantazyjną grą matowego i błyszczącego wykończenia powierzchni tapet, które mienią się w zależności od rodzaju światła. Kolekcja odważnie podchodzi do tematu kolorystyki. Stonowanym bielom, beżom i szarościom towarzyszą tapety, w których główną rolę odgrywają turkus, srebro, platyna, słoneczna pomarańcz, a nawet fiolet. Tapety z kolekcji Lotus szczególnie dobrze prezentować się będą w eleganckich, klasycznych wnętrzach. Bardziej skomplikowane wzory rekomendowane są do wysokich, dużych pomieszczeń.

tapety3

Kolekcja tapet Lotus marki Omexco

tapety4

Kolekcja tapet Lotus marki Omexco

tapety5

Kolekcja tapet Lotus marki Omexco

Tapety z manufaktury Omexco ujmują dbałością o szczegóły i jakością wykonania. Produkowane są z wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych, są odporne na zmywanie ewentualnych zabrudzeń czystą wodą i ognioodporne. Wyłącznym dystrybutorem tapet marki Omexco w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Więcej informacji o tapetach znaleźć można na stronach internetowych www.tapetyomexco.pl i www.dekorian.pl .

Informacja o tapetach z kolekcji Lotus:
Producent: Omexco
Dystrybutor: Dekorian
Cena: od 110 zł brutto za metr bieżący
Szerokość rolki: 90 cm

Leave a Reply