Tkaniny łatwoczyszczące: dłuższe życie mebli wypoczynkowych

Szukając nowych mebli wypoczynkowych, zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, co widoczne, czyli kolor i struktura materiału, w którym mebel jest wykonany. Poza tymi cechami, przed zakupem swojej nowej sofy lub narożnika, warto poświęcić czas na dobór tkaniny, która będzie funkcjonalna.  

W każdym salonie meble wypoczynkowe pełnią dwie funkcje – użytkową i estetyczną. Na co dzień powinny spełniać wymagania wszystkich domowników, czyli umożliwiać spokojny i komfortowy wypoczynek po całym dniu spędzonym w pracy czy szkole. Kiedy organizujemy spotkania dla rodziny lub przyjaciół, meble wypoczynkowe stają się wizytówką naszego domu. Przyjmując gości w salonie, zależy nam na tym, by nasze meble nie tylko im się spodobały, lecz także okazały się równie wygodne jak dla nas. O czym powinniśmy pamiętać, by nasze meble służyły nam przez długie lata i wciąż podobały się naszej rodzinie i bliskim?

tkaniny obiciowe latwoczyszczece 1

Tkaniny obiciowe z linii Magic Home

Meble na lata

Materiał obiciowy mebli wypoczynkowych jest eksploatowany przez nas każdego dnia. Siadamy, kładziemy się i wstajemy – każda z tych czynności naraża tkaninę tapicerki na tarcie. To wszystko stopniowo osłabia wytrzymałość tkanin tapicerskich. Decydując się na zakup nowej sofy czy narożnika, warto zapytać sprzedawcy, jaka jest wytrzymałość danej tkaniny w cyklach skali Martindale’a. Minimum wymagane do normalnego użytkowania to 25 tys. cykli. Jest to wartość, powyżej której możemy być spokojni o wytrzymałość materiału.

Żywotność tkanin obiciowych zależy także od ich pielęgnacji – częstotliwości czyszczenia plam i rodzajów zabrudzeń, z którymi musimy się zmierzyć. Nasze meble wypoczynkowe codziennie narażone są na plamy po napojach czy jedzeniu. Do tego dochodzą zabrudzenia z długopisów czy flamastrów, które mogą pojawić się w trakcie zabaw z dziećmi. Usuwanie ich ze zwykłych tkanin bywa bardzo kłopotliwe i nawet po kilku próbach wyraźne ślady po plamach pozostają, a miejsce mocnego przecierania też jest widoczne. Unikniemy takiej sytuacji, jeśli do naszych mebli wybierzemy tkaninę łatwoczyszczącą.

tkaniny obiciowe latwoczyszczece 2

Tkaniny obiciowe z linii Magic Home

Magia tkanin

Tkaniny łatwoczyszczące to materiały, które już na etapie produkcji pokrywane są specjalną powłoką ochronną. Dzięki niej z większością zabrudzeń poradzimy sobie w bardzo prosty sposób. Wystarczy skropić zabrudzoną część materiału odrobiną wody, a następnie przy użyciu zwykłego ręcznika papierowego odsączyć plamy. W przypadku wyjątkowo uporczywych zabrudzeń należy użyć niewielkiej ilości szarego mydła. Plama zniknie bez trudu, a materiał powróci do swej pierwotnej czystości.

tkaniny obiciowe latwoczyszczece 3

Tkaniny obiciowe z linii Magic Home

Taką możliwość oferują np. tkaniny obiciowe z linii Magic Home od firmy Fargotex. W ofercie znajdziemy tkaniny z serii Easy Clean, które szybko wyczyścimy bez naruszania struktury materiału, oraz Easy Life, które poza łatwością czyszczenia, dodatkowo charakteryzują się hydrofobowością, co oznacza, że plamy z płynów pozostają na powierzchni materiału w postaci łatwych do usunięcia kropel. Decydując się na tkaniny łatwoczyszczące, nie będziemy musieli dłużej obawiać się zabrudzeń na naszych meblach wypoczynkowych.

Leave a Reply