Meble na kółkach? Odjazdowy pokój dzienny

Salon to miejsce odpoczynku po całym dniu w pracy. W nim spędzamy najwięcej czasu spotykając się z rodzina i znajomymi. Chcemy, żeby był praktyczny i komfortowy. Wprowadźmy więc do niego trochę innowacji!

Salon, zwany też pokojem dziennym albo gościnnym, to centrum życia towarzyskiego w niemal każdym mieszkaniu. Zwykle wyposażony jest w kilka stałych elementów – fotele lub krzesła, stolik, telewizor. Jak go nieco unowocześnić? Podpowiadamy poniżej.

Salon standardowy

Niski stół na wzór holenderski, skórzana kanapa, ciężkie fotele plus płaski telewizor zawieszony na ścianie, to popularna dziś aranżacja salonów. W pokojach o większej powierzchni można pozwolić sobie również na wstawienie rodzinnego stołu. Jednak raz ustawione meble najczęściej tkwią w tym zestawieniu przez długi okres. Ponadto pozostawione w jednym miejscu krzesło lub stół może niekorzystnie wpływać na wykładzinę, dywan czy parkiet. Brak światła prowadzi bowiem do przebarwień na podłodze. Często też sprzęty zostawiają po sobie ślad w postaci odciśniętych elementów.

Salon mobilny

Jak każda moda, i ta wnętrzarska, ewoluuje wraz z potrzebami użytkowników. Aby pokój uczynić bardziej komfortowym, w propozycjach producentów można odnaleźć meble na kółkach. Początkowo były projektowane głównie dla pomieszczeń biurowych, jednak dziś stają się salonowym hitem. Dlaczego? – Fotele na kółkach są doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę oraz są otwarci na zmiany – mówi Jerzy Czechowicz dyrektor firmy Jadik, producenta ręcznie wykonywanych krzeseł, foteli i stołów. Firma wprowadziła do swojej oferty kilka takich mobilnych pozycji, m.in. krzesło Chico i fotel Romy. Oba meble, manualnie wytwarzane przez doświadczonych rzemieślników, łączą w sobie praktyczność i walory estetyczne. Zrobione zostały z wysokogatunkowych płyt wiórowych. Pod materiałem tapicerskim znajduje się wypełnienie złożone z kilku precyzyjnie dobranych rodzajów pianki poliuretanowej. Solidność wykonania daje gwarancję na to, że modele będą ozdobą salonu przez długi czas.

Urządzenie pokoju gościnnego w oparciu o krzesła i fotele na kółkach to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Mobilne meble pozawalają na większą swobodę w aranżacji wnętrz. Ich przesuwanie i zestawianie w nowych kombinacjach staje się czynnością prostą i przyjemną. W ten sposób każdy z nas może realizować swoje dekoratorskie ambicje bez konieczności straty czasu i sił. Ponadto takie modele to także wygoda podczas sprzątania. Można je przesuwać z większą swobodą niż te „tradycyjne”, dzięki czemu ochronimy nasze podłogi przed nadmiernym zniszczeniem, i co najważniejsze, nie narazimy kręgosłupa na dźwiganie ciężkich mebli.

fotel na kolkach

Fotel Romy, fot. Jadik

fotele na kolkach

Fotel Chico, fot. Jadik

Leave a Reply