Garderoba: drzwi przesuwne z oświetleniem LED

Raumplus obchodzi  30-lecie istnienia. Jubileusz stał się okazją do zaprezentowania na targach IMM 2016 innowacyjnego systemu drzwi przesuwnych. Ledowe podświetlenie zmienia ich barwę dostosowując się do biorytmu człowieka.

drzwi przesuwne z oswietleniem led 1

Drzwi przesuwne z regulowanym oświetleniem LED

Nową wersję drzwi przesuwnych S1200 z regulowanym oświetleniem LED premierowo zaprezentowano na IMM 2016, targach odbywających się w Kolonii. W modelu zaprojektowanym przez Nane-Sophie Bergmann, barwa i natężenie światła zmieniane jest dowolnie przez użytkownika. Zaprogramować je można także w sposób zgodny z biorytmem człowieka, co korzystnie wpływa na jego samopoczucie. Przykładowo, niebieskawa barwa pojawiająca się około południa wpływa pozytywnie na koncentrację. Natomiast żółte światło o zachodzie słońca spowalnia biorytm i pomaga odpocząć. Kolor i natężenie światła regulowane są pilotem lub przez aplikację na smartfona. Umieszczone w ramie drzwi  zasilane są z sieci zainstalowanej w górnym torze jezdnym.

drzwi przesuwne z oswietleniem led 2

Drzwi przesuwne z regulowanym oświetleniem LED

Najnowszy system S1200 wpisuje się w kulturę projektowania zapoczątkowaną przez założyciela firmy – Jürgena Guddasa. Trzydzieści lat temu postanowił on połączyć wiedzę techniczną zgromadzoną przez lata przy produkcji okien ze zmysłem do poszukiwania nowych technicznych rozwiązań. Dało to początek produkcji innowacyjnych systemów drzwi przesuwanych, którym Raumplus zawdzięcza swój rynkowy sukces.

Prawdziwy przełom w funkcjonowaniu firmy nastąpił w 2001 roku, kiedy Guddas przekazał stery nad przedsiębiorstwem swojej córce i zięciowi: Ucie i Carstenowi Bergmannom. Dzięki ich staraniom firma Raumplus wypłynęła na międzynarodowe rynki  i zaczęła być utożsamiana z unikalnym designem, innowacyjnością i legendarną niemiecką jakością.

drzwi przesuwne z oswietleniem led 3

Drzwi przesuwne z regulowanym oświetleniem LED

Produkcja w głównej mierze odbywa się w siedzibie firmy w Bremie, gdzie nowoczesne hale produkcyjne oraz biura zajmują powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych. W 2014 roku otwarto kolejny zakład produkcyjny w miejscowości Wildeshausen liczący 1 500 metrów kwadratowych.

Raumplus jest producentem drzwi przesuwanych, systemów dzielenia pomieszczeń i innych rozwiązań do zabudowy w kategorii premium, które powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii. Bez względu na to czy są to drzwi z aluminiową ramą czy bezramowe, wyposażone w różnego rodzaju panele, w tym w bezprzewodowe ledy,

Raumplus oferuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Innowacyjność, zaawansowane wzornictwo oraz najwyższa jakoś przynoszą marce liczne nagrody w dziedzinie designu i architektury.  W grudniu 2015 system  drzwi przesuwanych S1200 zdobył nagrodę „2016 Iconic Award” przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa z siedzibą we Frankfurcie.  Od momentu założenia w 1986 roku  firma bezustannie stawia na rozwój. Obecnie Raumplus jest międzynarodową marką obecną w 70 krajach na 5 kontynentach. www.raumplus.pl

Leave a Reply