Duża szafa systemowa w salonie

Duża szafa systemowa zamontowana w salonie z pozoru wydaje się nietypowym pomysłem. Jednak w niektórych przypadkach jest to najlepsze rozwiązanie, tak pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

szafa do salonu 1

fot. Raumplus

Salon jest pomieszczeniem, o którego wystrój dbamy najbardziej. Reprezentacyjny pokój to miejsce, gdzie przyjmujemy gości, odbywają się rodzinne uroczystości, i zwyczajnie relaksujemy się po pracy. Nie może zatem zabraknąć w nim strefy przeznaczonej na wypoczynek, czy też wygodnego stołu. Ale w salonie gromadzimy też sporo przedmiotów i nie wszystkie chcemy eksponować. Wśród rzeczy, które warto schować przed wzrokiem jest zestaw muzyczny oraz telewizor z plątaniną kabli. Często nie chcemy też, by na kurz narażone były kolekcje płyt i książek lub ważne dokumenty. Wszystkie te przedmioty pomieści i uporządkuje elegancka szafa z przesuwnymi drzwiami.

szafa do salonu 2

fot. Raumplus

Salon to kolejne pomieszczenie, w którym systemy do przechowywania Raumplus udowadniają swoją wszechstronność. Szafę z przesuwnymi drzwiami zamontować można we wnęce lub wzdłuż ściany. Oferowane przez Raumplus systemy nie mają sztywnie ustalonych wymiarów, zatem dopasować można je do każdej przestrzeni. Wewnętrzny regał konfigurowany jest wedle jego przeznaczenia. Oprócz różnej wielkości otwartych półek, pojawić się w nim mogą szuflady i komody. Z myślą o telewizorze i innych urządzeniach półki wyposażane są w przepusty na kable. Całość zamykają drzwi przesuwne z cienką aluminiową ramą. Ponieważ w salonie szczególnie ważna jest estetyka, jako ich wykończenie polecamy szkło lakierowane lub lustro w różnych odcieniach. Sięgające wysokości 3,5 metra drzwi o jednolitej, gdyż pozbawionej szprosów płaszczyźnie, z łatwością wpiszą się w aranżację salonu – mówi Aneta Świderska, projektantka w firmie Raumplus.

szafa do salonu 3

fot. Raumplus

szafa do salonu 4

fot. Raumplus

Leave a Reply