Ciemna podłoga: wnętrze urządzone z rozmachem

Niektórzy sądzą, że luksusowy wystrój domu nie jest dostępny dla każdego. Czas skończyć z tym mitem! Podstawą każdego wnętrza jest podłoga i to od niej należy rozpocząć metamorfozę domu. Myśląc o wnętrzu z rozmachem – wybierz wyjątkowo szerokie i długie panele, które pozwolą nadać mu ekskluzywny wystrój. Całości dopełnią szlachetne materiały. Dąb, marmur i odrobina złota wzbogacą wnętrza o szczyptę luksusu!

Szyk i luksus są czasami uważane za pieśń przeszłości. Kojarzą się z majestatycznymi wiktoriańskimi dworami, okazałymi XIX-wiecznymi kamienicami i pałacami z okresu Belle Époque. Nie mniej lubimy wracać myślami do bogactw minionych wieków. Tęsknota ta już jakiś czas temu odzwierciedliła się w modzie, a teraz powraca także we wnętrzach. Zacznijmy więc od podstaw, czyli dobrania do domu właściwej podłogi.

ciemne panele podlogowe 1

Panele laminowane Majestic, fot. Quick-Step

Zacznijmy od podstaw

Świat mody od dawna inspiruje się przepychem i bogactwem. Projektanci sięgają po luksusowe tkaniny i materiały jak aksamit, złoto i srebrne wykończenia, krzykliwe kolory i niesamowite dodatki. Na wybiegach zatem możemy zobaczyć kreacje, których przepych podkreślają jeszcze dodatki. Nie inaczej jest w domu. Jeśli podłoga emanuje szykiem i jakością, reszta wyposażenia również nabiera takiego charakteru.

ciemne panele podlogowe 5

Panele laminowane Majestic, fot. Quick-Step

Nie bój się ciemnych barw

W ostatnich latach dominowała tendencja do dekorowania domów w kolorze białym. Co jest odwołaniem do stylu skandynawskiego. Wnętrza uchodziły za estetyczne i czyste, świeże i pełne powietrza. Jasne kolory na ścianach i podłogach były łatwym i bezpiecznym rozwiązaniem, ponieważ można je było łączyć z niemal wszystkim. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to samo odnosi się również do ciemnych barw. Nawet w większym stopniu, gdyż wyróżnia je kilka dodatkowych zalet. Zdecydowane kolory takie jak granat, ciemny bordowy, ochra, a nawet czerń, nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Te tonacje przenoszą nas do lat dwudziestych minionego wieku. Są nostalgicznym ukłonem w stronę wystawnych przyjęć wyjętych żywcem ze stron “Wielkiego Gatsby’ego”. Ciemna podłoga tworzy kameralną atmosferę, a nawet – wbrew popularnej opinii – potrafi optycznie powiększyć pomieszczenie. Brązowy kolor paneli sprawia, że ich krawędzie się zlewają, i dzięki temu nie mamy wizualnego wrażenia podziału przestrzeni na wiele drobnych elementów. W połączeniu z atrakcyjnymi dodatkami i ozdobami, efekt ulega maksymalizacji!

ciemne panele podlogowe 4

Panele laminowane Majestic, fot. Quick-Step

Wnętrze jak scena teatralna

Luksusowe wnętrza wymagają odpowiedniego wykończenia i intrygujących dodatków. Odpowiednio dobrane wykładziny podłogowe, zdobione sofy z nóżkami w kształcie litery S, kryształowe żyrandole, ciężkie długie zasłony z aksamitu, marmurowe dodatki, czy stoliki i połyskujące meble z egzotycznego drewna dodadzą wnętrzu splendoru. Dzięki ciemnym kolorom i ciężkim materiałom można stworzyć wnętrze, które będzie przestronne i luksusowe.

Same panele podłogowe również odgrywają istotną rolę w tym procesie. Jeśli chodzi o luksusowe podłogi, większość osób uważa dąb za najlepszy materiał wyjściowy. Dębowy parkiet wnosi do domu powiew luksusu. Znajdziemy go w nowej kolekcji Massimo. Drewniane deski z tej linii są bardzo długie i szerokie, więc ułożona z nich podłoga ma wyrafinowany, a jednocześnie bardzo naturalny charakter.

ciemne panele podlogowe 2

Parkiet Massimo, fot. Quick-Step

Luksus oznacza też komfort

Podłogi imitujące drewno mogą z powodzeniem konkurować z naturalnymi. Mają szereg praktycznych zalet: są odporne na ścieranie, wodoodporne, zatrzymują ciepło, są dźwiękochłonne i tak samo piękne jak prawdziwe drewno. Zapewniają komfort, który jest tożsamy z luksusem.

ciemne panele podlogowe 3

Panele laminowane Majestic, fot. Quick-Step

Najnowsza kolekcja podłóg laminowanych to Majestic. Panele te są trwałe i posiadają doskonałe właściwości techniczne, takie jak odporność na działanie wody i ścieranie. Podłogi laminowane posiadają niezwykle autentyczny wygląd dzięki fakturom oraz wiernemu odwzorowaniu rysunku drewna  Wyjątkowość laminatom nadaje też wielkość paneli. Większe rozmiary idealnie nadają się do luksusowo zaaranżowanych wnętrz. Długość pojedynczego panelu z kolekcji Majestic wynosi aż 205 cm x 24 cm. Jest to najbardziej luksusowa podłoga laminowana w ofercie Quick-Step.

Leave a Reply