Tapety – salon w paski

Projektanci wnętrz są zgodni – w tym roku na ścianach królować będą kolorowe tapety w pionowe pasy. Poza walorami dekoracyjnymi, sprawią one, że wnętrza będą optycznie wyższe.

W zeszłym roku najmodniejsze były wielobarwne tapety wykorzystujące motywy kwiatowe. Obecny sezon to triumfalny powrót na salony prostych wzorów geometrycznych, w szczególności pionowych pasów. Tapety na ścianach mają stanowić delikatne tło dla pozostałych elementów wystroju, a nie główny element dekoracyjny w salonie, czy sypialni. Bardzo modne będzie również umiejętne łączenie tapet z farbami dekoracyjnymi.

tapety 21

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

Model 3 + 1 (trzy ściany pomalowane, a na jednej ścianie tapeta) to sprawdzony sposób na oryginalną i ciekawą aranżację wnętrza. Należy również pamiętać, że tapety w pionowe pasy mają bardzo istotną zaletę praktyczną. Tak udekorowany pokój sprawi wrażenie optycznie wyższego, aniżeli jest w rzeczywistości. W poszukiwaniu tapet w pasy najlepiej udać się do salonów B.M. Polska ( www.bmpolska.com ), które dysponują bardzo szeroką kolekcją wzorów w bogatej gamie kolorów. Tam również kupić można ekskluzywne farby marki Benjamin Moore, które posłużą nam do pomalowania pozostałych ścian i sufitu.

tapety 11

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

W salonach B.M. Polska dostępne są tapety wielu uznanych marek m.in. Katzenbach & Wareen, Sterling Prints, Albert Van Luit & Company, Sunworthy, Imperial, Sanitas, Waverly, Gramercy i Shand Kydd. Wszystkie one należą do kanadyjskiego koncernu Blue Mountain, który jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie tapet w Ameryce Północnej. Podczas wyboru tapet z portfolio Blue Mountain klient może skorzystać ze specjalnej aplikacji na stronie internetowej www.designbycolor.net, dzięki której sprawdzi, jak konkretna tapeta będzie prezentować się w salonie, przedpokoju, czy sypialni. Tapety oferowane przez salony B.M. Polska wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Obok wyjątkowo dekoracyjnych tapet papierowych dostępne są tapety winylowe o bardzo dobrych parametrach mechanicznych, wysokiej odporności na uszkodzenia i usuwanie zabrudzeń. Z kolei tapety na fizelinie „non – woven” charakteryzują się miłą fakturą i są bardzo łatwe w użytkowaniu. Tapety Blue Mountain oferowane są w rolkach o długości 10 m i szerokości 52 cm.

tapety 31

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

tapety 4

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

tapety 6

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

tapety 7

Aranżacja salonu - tapety w pasy, fot. B.M. Polska

Tapety Blue Mountain:
• cena: od 260 zł brutto/rolka
• wymiary rolki: szerokość 52-52,7 cm; długość 10 m
• producent: Blue Mountain
• dystrybutor: B.M. Polska

Leave a Reply