Komfortowe urządzone wnętrze

Dom to enklawa, w której chcemy choć na chwilę zapomnieć o zgiełku ulicy, problemach w pracy czy kolejkach w urzędzie. Komfortowo urządzone wnętrze może stanowić pierwszy krok do przywileju koncentrowania się głównie na przyjemnych stronach życia.

Relaks niejedno ma imię

Każdy z nas postrzega pojęcie relaksu na swój sposób. Dlatego tak istotne są indywidualne poszukiwania optymalnych form wypoczynku w zaciszu domowym, które wszystkim mieszkańcom pozwolą zanurzyć się w świecie wolnym od przyziemnych problemów. – Powrót z pracy to dla niektórych okazja, by po prostu zasiąść w ulubionym, wygodnym fotelu i oddać się ciekawej lekturze lub obejrzeć dobry film w telewizji. – zauważa Magdalena Bosak z MM Collection, prowadzącej sprzedaż markowych zestawów wypoczynkowych – Są też osoby, które wolą spożytkować wolny czas na rodzinne gry i zabawy lub spotkania z przyjaciółmi przy jednym stole. Niezależnie od charakteru preferowanych rozrywek chcemy, aby były one źródłem przyjemności i wytchnienia. Umeblowanie mieszkania musi więc tworzyć przestrzeń, która sprzyja upragnionemu wypoczynkowi.

meble wypoczynkowe2

Zestaw wypoczynkowy Modesto, fot. MM Collection

Pełna chata

Wybór idealnych mebli to jednak dopiero połowa sukcesu. Niezwykle istotne jest także odpowiednie ich ustawienie, dostosowane do rozmiaru, kształtu i przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, a także do gustu użytkowników. Zwolennicy relaksu w szerszym gronie powinni więc skoncentrować swą uwagę na salonie, w którym będą spędzać liczne wesołe popołudnia. – W dużych pokojach możemy pozwolić sobie na obszerny zestaw wypoczynkowy umieszczony w centralnym punkcie z poręcznym stolikiem w środku. – podkreśla Magdalena Bosak z MM Collection – Jeśli natomiast dostępna przestrzeń jest ograniczona, warto wybrać dogodne miejsce pod ścianą na gustowny narożnik, który wkomponuje się w resztę aranżacji. Świetnie sprawdzą się też pufy, które w każdej chwili będzie można ustawić w pozycji, umożliwiającej wszystkim osobom przebywającym w pokoju swobodne rozmowy czy oglądanie telewizji. Jednocześnie, ustawiając obok miejsc siedzących niewielkie szafki na różne drobiazgi, unikniemy niepotrzebnego bałaganu w okolicy strefy wypoczynkowej.

wypoczynek

Fotel Porto, fot. MM Collection

Odrobina spokoju

Alternatywą dla spotkań towarzyskich są spokojne popołudnia poświęcane na ulubione zajęcia. Osoby mieszkające z rodziną lub innymi lokatorami powinny mieć własny pokój, gabinet czy wydzielony kąt urządzony wedle uznania. Można tam zorganizować niewielkie stanowisko pracy przy biurku lub przeciwnie, wstawić leżankę czy fotel, które każdego dnia będą przynosić relaks i ukojenie po pracy. Również w niewielkich pomieszczeniach istotny jest dobór odpowiednich szafek, które pozwolą utrzymać porządek. Dzięki temu wszystkie drobiazgi będą zawsze pod ręką, a cała przestrzeń będzie łatwa do ogarnięcia. W komfortowo urządzonym domu poszczególne sprzęty mają swoje miejsce, tworząc jednocześnie estetyczną i funkcjonalną całość. Mieszkanie powinno przede wszystkim służyć lokatorom i sprawiać, że będą się w nim zawsze dobrze czuli.

Leave a Reply