Wariacje na temat bieli

W aranżacji wnętrz biel nie wychodzi z mody od lat. Wariacje z bielą są nieograniczone – może być ona tłem dla awangardowych kontrastów lub wiodącą barwą w spokojnym wnętrzu.       

Biel, to prawdziwa królowa wśród barw – dodaje wnętrzom optycznie przestrzeni i światła. Pasuje zarówno do nowoczesnych aranżacji jak do stylu klasycznego. Dzięki swojej neutralności daje się komponować z innymi barwami. Dobrze wygląda w połączeniu z ciepłą paletą jak i zimną i intensywną. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Biel wariacje na temat z bieli

Biel - wariacje na temat bieli - www.klimatydomu.pl

Niektórzy zarzucają białym wnętrzom brak wyrazu. Jeśli zadbamy o odpowiednie dodatki, które można szybko i łatwo wymienić bez zbędnych kosztów, to z pewnością nuda nam nie grozi. Możemy wybierać spośród wielu ciekawych elementów dekoracyjnych. Stosunkowo nowe i cały czas modne są naklejki ścienne wykonane z weluru. Taka dekoracja stanowi ciekawą alternatywę dla tapet. Dobierzmy ją na zasadzie kontrastu do bieli i skomponujmy do niej dodatki w podobnej kolorystyce.

Jeśli zależy nam na przytulanym wnętrzu to połączmy biel z ciepłymi kolorami i naturalnymi materiałami. Wykorzystajmy kolory ziemi: brązy, beże, zielenie, delikatne żółcie i naturalne materiały: miękką wełnę, drewno, wiklinę, kamień. Uzyskamy przyjemny dla oka efekt czystego pomieszczenia o charakterze skandynawskim.

Urok bieli

Urok bieli - www.klimatydomu.pl

Zwolennicy nowoczesnych i odważnych aranżacji mogą postawić na intensywne barwy. Z bielą świetnie kontrastuje czerń, intensywny fiolet, fuksja, zieleń, czy nawet czerwień. Do tego dodatki w kolorze ciemnego drewna lub lakierowane i błyszczące elementy takie jak metal czy szkło i mamy gotowe wnętrze o zdecydowanym charakterze.

Leave a Reply