Zintegrowane Ogrzewanie – nowoczesny system grzewczy

Wyobraź sobie, że siedzisz w salonie wpatrując się w wesołą grę płomieni przenikających wnętrze domowego kominka. W pomieszczeniu rozchodzi się przyjemne ciepło, nie za zimno, nie za gorąco – akurat takie jak lubisz, bo precyzyjnie ustawione przez programator temperatury…

W Twojej dłoni lampka wina, otaczają Cię dźwięki ulubionej muzyki, relaksując się myślisz o odprężającej kąpieli, którą weźmiesz za kilka chwil. Ciepłej wody jest pod dostatkiem zarówno tej do kąpieli, jak i do zmywania naczyń – zadbał o to kolektor słoneczny i pojemny zasobnik na ciepłą wodę użytkową. Nie musisz stale dokładać do kominka, choć to przyjemna praca. Gdy płomienie zaczną przygasać rolę strażnika temperatury automatycznie przejmie ekonomiczny kocioł. Czy taka perspektywa wypoczynku po całodziennych trudach nie jest zachęcająca? Czy jest Ci bliska idea ciepłego, bezpiecznego i energooszczędnego domu? Jeśli tak, zaufaj inteligentnemu systemowi zarządzania energią – rozwiązanie to sprawi, że dom będzie ekonomicznie ogrzany, rachunki za energię niskie, a zadowoleni domownicy zwolnieni z nadzorowania pracy urządzeń grzewczych jeszcze lepiej zadbają o to prawdziwe domowe ciepło.

Turbokominek

(Turbokominek)

Dobrym przykładem takiego systemu jest Zintegrowane Ogrzewanie proponowane przez firmę Makroterm. Jest to kompleksowy system grzewczy służący do ogrzewania budynków jednorodzinnych i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, działający w oparciu o trzy niezależne źródła energii współpracujące ze sobą. Dominującą rolę odgrywa w nim kolektor słoneczny Turbosolar® dostarczający darmową energię. Drugi element – Turbokominek® z płaszczem wodnym opalany biomasą jest z kolei podstawowym źródłem taniej, ekologicznej energii grzewczej. Urządzeniem, które spełnia rolę rezerwowego źródła ciepła jest dowolny kocioł – gazowy, olejowy, elektryczny, bądź pompa ciepła. Wszystkie elementy systemu pracują w bezpiecznym ciśnieniowym układzie zamkniętym i uzupełniają się wzajemnie. Sercem systemu jest Integrator bezpośrednio współpracujący z Turbokominkiem®, dzięki któremu energia płynąca z różnych źródeł nie marnuje się, ale jest optymalnie wykorzystywana – przekierowywana w razie potrzeby do innych odbiorników ciepła. Ponadto Integrator ogranicza awaryjność układu grzewczego i ułatwia jego instalację. System nowoczesnych mikroprocesorowych sterowników zarządza przepływem energii i pracą wszystkich urządzeń, między innymi: kontroluje proces spalania, zarządza obwodami ogrzewania oraz pracą pomp co i cwu, przewiduje także temperaturę w płaszczu kominka.

Zintegrowane ogrzewanie przeznaczone jest do ogrzewania budynków o powierzchniach od 80 do 400 m2. Firma Makroterm dla wygody użytkowników oferuje kompletne pakiety z urządzeniami o odpowiednio dobranych parametrach grzewczych. Wysokiej jakości produkty o długiej żywotności oraz profesjonalnie wykonana instalacja są gwarancją niezawodnego działania systemu. Warto podkreślić, iż urządzenia powstały w oparciu o szereg rozwiązań patentowych producenta i są w dalszym ciągu udoskonalane wytyczając tym samym nowe kierunki w rozwoju technologii grzewczych. Wykorzystanie odnawialnych źródeł ciepła – darmowej energii słonecznej i tanich materiałów opałowych zapewnia niskie koszty eksploatacyjne, a synergia triady: Turbosolar®, Turbokominek®, kocioł przynosi mieszkańcom bezpieczeństwo energetyczne dając niezależność od ciągle rosnących cen energii i przerw w jej dostawach.

Leave a Reply