Styl Hampton: inspiracje z nadmorskich rezydencji

Nie od dziś wiemy, że wnętrza, w których przebywamy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Czerpiąc inspiracje ze stylu, który wywodzi się z rezydencji położonych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjedzonych, możemy sprawić, że nadmorski spokój i ciepło zagoszczą w naszym domu przez cały rok. Co warto zaczerpnąć z tego trendu?

Nazwa stylu Hampton nawiązuje do miejscowości położonej niedaleko Nowego Jorku na wyspie Long Island. The Hamptons słynie z nadmorskich rezydencji, które urzekają niezwykłym klimatem i wystrojem wnętrz. Wyróżnia je bardzo ciepła kolorystyka, głównie jasne barwy – beż, ecru, blada zieleń, błękit oraz różne odcienie szarości. Okna są tak zaaranżowane, aby do pomieszczeń wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Główną dekorację stanowią długie i bardzo efektowne zasłony. Charakterystyczne dla stylu Hampton są także meble wykonane z ciemnego drewna oraz komfortowe kanapy i fotele ozdobione dużą ilością poduszek. Tkaniny w tych wnętrzach muszą być w jasnych, połyskujących kolorach, z subtelnymi zdobieniami. Istotną rolę odgrywa także oświetlenie, pochodzące z efektownych lamp. Nieodzowną dekoracją są duże wazony z pięknymi kwiatami.

wnetrza w stylu hampton

Styl Hampton, fot. Eurofirany

Styl Hampton staje się coraz bardziej popularny także w Europie. W najnowszych propozycjach polskiej marki artykułów wnętrzarskich – Eurofirany – znalazła się specjalna kolekcja inspirowana stylem nadmorskich domów. Odnajdziemy w niej m.in.: bogato zdobione lampy, dekoracyjne zasłony, poszewki na poduszki wykonane z bardzo stylowych tkanin oraz ceramikę.

Styliści marki Eurofirany zachęcają, aby za sprawą odpowiednio dobranych dodatków, przenieść spokojny i relaksujący nastrój letnich rezydencji do naszych wnętrz. Czerpiąc inspirację ze stylu Hampton, możemy sprawić, że bez względu na porę roku za oknem, w naszym domu będzie ciepło i komfortowo – jak na wakacjach!

styl hampton Fotel ANGIE 875 PLN Eurofirany

Fotel ANGIE, 875 zł, Eurofirany

styl hampton Glitter Kinkiet Dekoracyjny 521 zł Eurofirany

Glitter, kinkiet dekoracyjny, 521 zł, Eurofirany

styl hampton Komplet pościeli LAME 185 zł Eurofirany

Komplet pościeli LAME, 185 zł, Eurofirany

styl hampton Obraz dekoracyjny DOLLY 13840 zł Eurofirany

Obraz dekoracyjny DOLLY, 138,40 zł, Eurofirany

styl hampton Poszewka dekoracyjna KIKO 63 zł Eurofirany

Poszewka dekoracyjna KIKO, 63 zł, Eurofirany

styl hampton Poszewka EDITH 19 PLN Eurofirany

Poszewka EDITH, 19 zł, Eurofirany

styl hampton Wazon dekoracyjny DOTTY 94 zł Eurofirany

Wazon dekoracyjny DOTTY, 94 zł, Eurofirany

Więcej dodatków w stylu Hampton znajdziemy na stronie: www.eurofirany.com.pl

Leave a Reply