Designerska włoska ceramika

Na północ od Wenecji, w malowniczym miejscu, gdzie Alpy łagodnie przechodzą w płaską równinę położona jest miejscowość Borso del Grappa. Tutaj powstaje wyrafinowana ceramika marki Bosa. Założona w 1976 roku przez Italo Bosa firma od początku istnienia wytwarza ceramikę ręcznie. Jest ona wzbogacana o wykończenia w miedzi, złocie, platynie oraz emaliach w stworzonej przez siebie unikalnej palecie kolorystycznej. Wyrazisty styl Bosa balansuje pomiędzy dziełem sztuki a przedmiotem użytkowym i sprawia, że jej modele są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

designerska ceramika 1

ceramika marki Bosa

W ceramice włoskiej marki odbija się kosmopolityczny duch pobliskiej Wenecji. Wysokiej klasy wzornictwo jest dla firmy priorytetem. Zaprasza zatem do współpracy uznanych światowych designerów, wśród których znaleźli się Patricia Urquiola, Marco Morosini, Manolo Bossi, Gualtiero Sacchi, Sam Baron, Luca Nichetto oraz Jaime Hayon. Ten ostatni, pochodzący z Hiszpanii projektant wprowadził do marki swój radosny i nieco surrealistyczny styl. Zaprojektowane przez hiszpańskiego gwiazdora designu przedmioty znajdziemy w ofercie Mood Design. Są wśród nich dekoracyjne maski do wieszania na ścianie lub dekoracyjne stoliki. Równie ciekawa jest inspirowana światem zwierząt seria Animalita autorstwa Sama Browna z rogatymi wazami. Matteo Cibic zaprojektował złocone świeczniki, a zabawne figurki Owls w kształcie sów Manolo Bossi. Z kolei Pepe Reverta oddał hołd kobietom różnych kultur projektując serię głów pod nazwą Sisters.

Oryginalne kształty ceramiki Bosa i jej fantazyjne wykończenia sprawiają, że stają się istotnym elementem dekoracyjnym każdego wnętrza. Produkty Bosa dostępne są w salonie Mood Design i od listopada w sklepie internetowym pod adresem www.mood-design.pl.

designerska ceramika 2

ceramika marki Bosa

Leave a Reply