Szklane wazony – jak zaaranżować wnętrze z ich pomocą?

Aranżacja wnętrza tylko z pozoru wydaje się niezwykle prostym procesem. Okazuje się jednak, że w momencie kiedy podejmujemy się urządzenia własnej sypialni lub salonu, nasza kreatywność i wizje zaczynają znacznie ze sobą kolidować. Często więc przeglądamy różnorodne inspiracje i katalogi. Z pewnością niektóre rozwiązania aranżacyjne “wpadną nam w oko” i będziemy chcieli zastosować je również we własnym wnętrzu. Jednymi z popularniejszych dekoracji stały się szklane wazony. W jaki sposób wprowadzić je więc do pomieszczenia?

Szklane wazony – odpowiedni kształt do wystroju wnętrza

Każdy z nas aranżuje swój salon czy sypialnię w określonym stylu. Wówczas wszystkie dodatki i dekoracje są dobierane tak, by tworzyły z aranżacją spójną i jednolitą kompozycję. Szklane wazony śmiało można nazwać dekoracją uniwersalną. Wpasują się one zarówno do wnętrz klasycznych jak i minimalistycznych. Niemniej jednak bardzo ważne jest dobranie ich odpowiedniego kształtu. Zwykle szklane wazony kojarzą się nam z nieco zaokrągloną tubą, ze zwężeniem w połowie długości. To najbardziej tradycyjny rodzaj szklanych wazonów. Uzupełni on wnętrza w stylu kolonialnym, boho czy klasycznym. Jednak wśród szklanych wazonów nowoczesnych możemy wyróżnić te w formie prostokąta lub kwadratu. Takie geometryczne kształty idealnie wpasują się we wnętrza minimalistyczne, a także te, które zostały urządzone w stylu glamour.

jaki wazon wybrac

Transparentne czy malowane – jaki rodzaj wazonu wybrać?

Szklane wazony mogą być wykonane zarówno ze szkła transparentnego jak i barwionego. To również bardzo ważny aspekt tworzenia aranżacji wnętrza z wazonami. Kompozycja złożona z kilku mniejszych, szklanych wazonów transparentnych może być nietuzinkową ozdobą wnętrz klasycznych. Można śmiało powiedzieć, że transparentne szkło jest niezwykle uniwersalne i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jednak szklane wazony ze szkła barwionego nie są już tak wszechstronne. Można śmiało powiedzieć, że zostały one stworzone z myślą o minimalizmie i luksusie i właśnie do takich wnętrz, będą najlepiej pasować.

Co włożyć do szklanych wazonów?

W szklanych wazonach możemy umieszczać przeróżne kompozycje. Ciekawym rozwiązaniem stają się kwiaty suszone, których kolorowe płatki wsypywane są do tego typu wazonów. Co więcej szklane wazony to również miejsce na kompozycje wykonane z kolorowego piasku i muszelek. Możliwości zaaranżowania szklanych wazonów jest niezwykle wiele, a wszystko zależy od naszej kreatywności.

Leave a Reply