Dekoracyjne kufry i skrzynie

Podobno lata świetności są już za nimi, kufry i skrzynie mają w sobie jednak coś niepowtarzalnego – pewną niezwykłość, którą wprowadzają do każdego wnętrza. Mogą być przykuwającym uwagę dodatkiem do minimalistycznej aranżacji lub uwypuklać elegancję gabinetu w stylu industrialnym. Co więcej, stanowią dobry sposób na przechowywanie i organizację przedmiotów. Przygotowaliśmy 8 przykładów na wykorzystanie ich w każdym domu.

Numer 1 w przechowywaniu

Skrzynia to idealne miejsce na przechowywanie przedmiotów wykorzystywanych nieregularnie lub nawet sezonowo. Możemy schować w niej np. zimowe lub letnie ubrania czy świąteczne ozdoby i spokojnie zapomnieć o ich istnieniu na kilka miesięcy.

Kufry dzięki prostokątnym kształtom są bardzo pojemne i bez problemu zmieścimy w nich płaszcze oraz kurtki całej rodziny. Natomiast chowane w nich ozdoby świąteczne, takie jak delikatne bombki i podatne na zniszczenia łańcuchy, bez uszczerbku przetrwają cały rok.

dekoracyjne kufry i skrzynie 3

Dekoria.pl, skrzynia Military

Za mało miejsca dla gości?

Przynajmniej raz w roku każdy organizuje choćby jedno małe przyjęcie w domu – z okazji urodzin, imienin czy świąt. Powodów jest mnóstwo. Wtedy często pojawia się w naszej głowie pytanie: jak zmieścimy tylu gości? W takich sytuacjach dobrze sprawdza się właśnie skrzynia. Na co dzień pełni funkcję miejsca do przechowywania, a nawet stojaka na kwiaty. W dniu imprezy skrzynia tapicerowana od Dekoria.pl szybko przemieni się w dodatkowe siedzisko dla gości. Dzięki zachowanej funkcjonalności możemy bawić się bez obaw, że salon z krzesłami z kuchni będzie wyglądał nieestetycznie. 

dekoracyjne kufry i skrzynie 4

Dekoria.pl, skrzynia tapicerowana z guzikami, czarna

Czy w każdym salonie musi być stolik?

Kiedy wyobrażamy sobie typowy salon, widzimy sofę, fotele, regał lub komodę oraz oczywiście stolik – najczęściej szklany, metalowy lub w całości wykonany z drewna. Jeśli jednak znudzi nam się standardowa aranżacja  pokoju, możemy wykorzystać kufer, który idealnie sprawdzi się jako zamiennik stolika. Za sprawą twardego i płaskiego materiału na pokrywie z łatwością postawimy na nim nawet delikatny, szklany kieliszek. Warto wybrać taką skrzynię, która została zaprojektowana specjalnie do salonu i posiada dodatkowo wbudowane szuflady, nadające się do przechowywania pilota czy prasy.

dekoracyjne kufry i skrzynie 1

Dekoria.pl, skrzynia skórzana

dekoracyjne kufry i skrzynie 2

Dekoria.pl, skrzynia skórzana

W sypialni idealnie na wieczorną książkę

Kwadratowy kufer to również odpowiednie rozwiązanie do sypialni, a dzięki mniejszym rozmiarom może stanowić nietypowy dodatek do łóżka, nawet tego najbardziej minimalistycznego. W sypialni urządzonej w bieli, szarości lub pastelach jeden mocniejszy akcent w postaci właśnie skórzanej skrzyni w kolorze ciemnego brązu lub czerni będzie przełamywał prostotę pomieszczenia. Kufer da się wykorzystać tutaj w formie stolika nocnego, na którym postawimy elegancką lampkę i gdzie odłożymy wieczorną lekturę.

dekoracyjne kufry i skrzynie 5

Dekoria.pl, kufer Limited Edition

Zorganizuj swój salon!

Pokój dzienny to jedno z tych miejsc w mieszkaniu, w którym szybko może zapanować bałagan. Nadmiar magazynów, pilotów, zabawek dziecka, dodatkowy koc, zapas świeczek – te elementy zajmują przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się zagracone.

Można temu jednak łatwo zapobiec. Wystarczy, że każdy przedmiot zyska swoje miejsce, najlepiej znajdujące się poza zasięgiem wzroku. Zabawki dziecka mogą zawsze być w salonie, ale schowane w skrzyni stojącej pod oknem. Magazyny umieścimy  w małym kufrze zaraz obok kanapy. W ten sposób łatwo połączymy funkcjonalność ze stylowym designem.

dekoracyjne kufry i skrzynie 6

Dekoria.pl, skrzynia Oscar

Gdzie schować wszystkie dekoracyjne poduszki?

Istnieje kilka metod, dzięki którym w łatwy sposób można odmienić każde wnętrze. Należą do nich między innymi poduszki. Ułożone na kanapie czy na łóżku sprawiają, że nasza sypialnia zamienia się w elegancki i luksusowy apartament. Wygląda to oczywiście wspaniale, ale pojawia się trudność, gdy chcemy iść spać – co zrobić wówczas z poduszkami? Rozwiązanie będzie stanowić jedno stałe miejsce, gdzie co wieczór powędrują nasze dekoracyjne poduszki. Skrzynia postawiona przy łóżku idealnie nada się do tego celu – pozwoli zachować porządek w sypialni i okaże się dodatkowym siedziskiem.

dekoracyjne kufry i skrzynie 7

Dekoria.pl, kufer Adventure

Za dużo butów na korytarzu?

Skrzynie i kufry sprawdzają się nie tylko w salonie i sypialni, lecz także w korytarzu lub przedpokoju. To właśnie tam domownicy oraz goście pozostawiają swoje obuwie. Podobny problem pojawia się w trakcie zmiany sezonów, gdy musimy zachować na wierzchu zarówno ciepłe, jak i lżejsze obuwie. Szafki korytarzowe są standardowym rozwiązaniem, skrzynia wprowadzi jednak trochę luksusu do naszego korytarza i na pewno zostanie zauważona przez każdego z odwiedzających nas gości.

dekoracyjne kufry i skrzynie 8

Dekoria.pl, skrzynia z serii Military

Czy ktoś ma jeszcze papeterię?

Pisanie listów dawno już przestało być normą – obecnie wysyłamy maile, SMS-y lub po prostu dzwonimy. Nadal jednak dostajemy korespondencję listowną np. z pracy, urzędów, banków –ją też musimy przechowywać. Podobnie jest z ważnymi dokumentami i umowami. Idealnie, jeśli znajdziemy dla nich odpowiednie miejsce; takie, które jest mało dostępne dla innych osób, chociażby Vintage Edition od Dekoria.pl. W nim również możemy schować nasze pamiątki, tj. zdjęcia, drobiazgi z podróży, fotografie, a nawet biżuterię. Mała, skórzana skrzynia będzie stylową ozdobą na regale w gabinecie czy salonie, a dodatkowo bardzo praktycznym schowkiem.

dekoracyjne kufry i skrzynie 9

Dekoria.pl, kufer Vintage Edition

dekoracyjne kufry i skrzynie 10

Dekoria.pl, kufer Vintage Edition

Kufry i skrzynie sprawdzają się w wielu kombinacjach i aranżacjach zarówno w sypialni, salonie, gabinecie, jak i przedpokoju. Każdy może dopasować je do siebie i stylu mieszkania. Więcej propozycji wykorzystania skrzyń i kufrów w pomieszczeniach można znaleźć na stronie Dekoria.pl.

Leave a Reply