Przyjazne zapachy w naszym domu

Meble, kolorystyka ścian, estetyczne dodatki to tylko wybrane elementy, które wpływają na wygląd domu. Wystrój tego miejsca odpoczynku i spotkań z najbliższymi powinien nastrajać pozytywnie, niwelować stres, oddziaływać relaksująco na mieszkańców. Właśnie dlatego urządzanie domu pochłania nam często tak dużo czasu. Chcemy czuć się w nim komfortowo, pragniemy by wszystkie detale składające się na jego aranżację pasowały do siebie i przede wszystkim by były zgodne z naszymi gustami.

Kiedy już jednak zasiądziemy w salonie w ulubionym fotelu lub będziemy zażywać relaksującej kąpieli w pięknej łazience otoczmy się woniami, które wydobędą z ich wnętrz niepowtarzalny charakter wprowadzając nas w niezapomniany, pozytywny nastrój. Wystarczy zaopatrzyć się w kominek aromaterapeutyczny i rozpylić w nim ulubione olejki eteryczne. Pomieszczenia będą wówczas oddziaływać na nas nie tylko swoim wystrojem, ale i zapachem.

roza damascena

(Kwiatowy zapach zniweluje stres, fot. Dr Beta)

Możemy sięgnąć po olejek pomarańczowy, który uspokaja, łagodzi napięcia nerwowe i skurcze mięśni. Dzieci lubią bardzo jego słodki, owocowy zapach. Olejek cytrynowy dodany do kominka podziała lekko stymulująco, a jego odświeżająca woń przeniknie wnętrze holu bądź łazienki. Świeżym zapachem obdarzy nas również olejek grejpfrutowy o działaniu tonizującym i przeciwdepresyjnym, który zniweluje stres i migrenowe bóle głowy. Piękny, łagodny zapach olejku mandarynkowego podziała na nas uspokajająco, likwidując bezsenność i ogólne osłabienie organizmu. Leśna woń olejku sosnowego rozpylona w salonie w okresie świąt Bożego Narodzenia obok być może sztucznej choinki, pozwoli nam cieszyć się ciepłą, rodzinną atmosferą podczas długich zimowych wieczorów. Olejek różany o słodkim, kwiatowym zapachu płatków róż zakropiony do kominka zniweluje stres, wyciszy, sprawi, iż zatęsknimy za łąkami pełnymi aromatycznych roślin i kwiatów i być może zainspiruje nas do wyjazdu poza miasto i odpoczynku na łonie natury.

kominek aromaterapeutyczny

(Kominek armoaterapeutyczny firmy Dr Beta)

Doskonałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych domową aromaterapią jest linia preparatów Dr Beta®, w której oprócz olejków eterycznych znalazły się także, gotowe mieszaniny tych substancji do nawaniania powietrza. Produkty sygnowane znakiem Dr Beta®, pozbawione jakichkolwiek dodatków syntetycznych polecane są przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.

Naturalne wonie olejków eterycznych wypełniające przestrzeń naszego domu sprawią, iż pięknie zaaranżowana łazienka obdarzy nas cudownym relaksem, salon doda energii do spotkań towarzyskich i ciekawej lektury, hol zaś powita naszych gości zniewalającym zapachem kwiatów lub owoców, wprowadzając ich w przyjazny i pogodny nastrój.

DR BETA

UWAGA: nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nierozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!

 

 

One Response

  1. Anulka 15 września 2011

Leave a Reply