Oświetlenie w rytmie tanga

Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Zastosowanie opraw LED – owych TANGO jest bardzo szerokie – wpływa na to nie tylko ich oryginalny design, ale również łatwość montażu. Są bardzo płaskie i niewiele odstają od obszaru zamocowania co sprawia, że możemy nimi bez problemu oświetlić ciągi komunikacyjne, stopnie schodów, ściany, witryny meblowe czy meble kuchenne. Ponadto wydzielają minimalną ilość ciepła i tym samym można je montować bezpośrednio na elementach łatwopalnych, takich jak drewno czy płyty meblowe. Pobierają przy tym niewiele energii, poprzez co obniżają koszty eksploatacji, które w stosunku do tradycyjnego oświetlenia są nieporównywalnie niższe. Efekt ten uzyskano dzięki użyciu wysokiej jakości diod LED.

oswietlenie

Oprawy LED TANGO fot. Skoff

Diody LED-owe charakteryzują się nie tylko niskim poborem energii, ale i długą żywotnością – mówi Karina Skiba z firmy Skoff. – Dzięki nim każda z opraw TANGO działa nawet przez ok. 50 tys. godzin, a do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jedynie stałego napięcia 10V. Niewątpliwie ten czynnik przyczynił się do ogromnej popularności modelu, który od 5 lat jest naszym topowym produktem z serii Music Line.

Oprawy TANGO znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest dodatkowe doświetlenie przestrzeni i wyróżnienie jej światłem. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej używane są w miejscach publicznych, w hotelach, biurowcach czy w halach sportowych, gdzie kładzie się nacisk na prawidłowe i funkcjonalne oświetlenie. Produkt ten jest równie przydatny w prywatnych domach – umożliwia swobodne poruszanie się po mieszkaniu o każdej porze dnia i nocy bez konieczności użycia głównego światła, co w konsekwencji przekłada się na niższe koszty zużycia energii. Dodatkowo dzięki skierowaniu oświetlania w dwóch płaszczyznach (w dół oraz w bok – promień odbity), oprawy są zdrowe dla oczu, gdyż zapewniają światło miękkie i eliminują tzw. efekt olśnienia.

oprawy oswietleniowe

Oprawy LED TANGO fot. Skoff

W zależności od wyboru rodzaju oprawy, można ją instalować na trzy sposoby – w standardowych puszkach elektrotechnicznych umieszczonych w wykonanych otworach (TANGO, mini TANGO, DUO TANGO), używając taśmy samoprzylepnej lub kleju (stick TANGO, mini stick TANGO) oraz za pomocą wkrętów (TANGO max). Oprawy TANGO w całości produkowane są w Polsce i dostępne są w czterech barwach emisji światła : białym (ciepłym i zimnym), czerwonym, zielonym i niebieskim.

lampy

Oprawy LED TANGO fot. Skoff

Produkt został doceniony przez specjalistów z branży, którzy podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich MEBLE 2005 przyznali oprawom TANGO złoty medal.

Linię opraw TANGO z serii Music Line tworzą:

• Oprawa TANGO mini

• Oprawa TANGO mini stick

• Oprawa TANGO

• Oprawa TANGO stick

• Oprawa DUO TANGO

• KINKIET DUO TANGO

• Oprawa TANGO max

Leave a Reply