Zielone meble wywołują uśmiech

Za oknami, choć prawdziwa zima wciąż jeszcze nie nadeszła, jest szaro, zimno i ponuro. Poprawić humor w takich momentach może myślenie o wiośnie i planowanych zmianach w związku z jej nadejściem.  Jeśli więc planujemy w najbliższych miesiącach zmieniać wystrój wnętrza, warto zdecydować się na wiosenny, kolorowy akcent, czyli zielone meble.

Jeśli nasza aranżacja wnętrza już jest urządzona z przewagą innego, intensywnego koloru, nie oznacza to, że powinniśmy z zieleni całkowicie zrezygnować.  Dużo zależy do tego, jakie kolory ścian wybraliśmy. Jeśli jest to żółć, nie powinniśmy się obawiać. Wprawdzie to zestawienie, znane także „jajecznicą ze szczypiorkiem” 🙂 ma swoich przeciwników, my zapewniamy, że jest bardzo miłe dla oka i wprowadza pozytywny nastrój do wnętrza.

zielony1

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Jeśli ściany są niebieskie, efekt będzie dużo bardziej awangardowy. W szczególności, jeśli wybierzemy bardzo intensywny odcień niebieskiego. Taka aranżacja wnętrza będzie kompletna, jeśli wybierzemy meble o prostych, geometrycznych kształtach. Choć z pozoru kolory te wydają się „z innych bajek”, zaskakująco dobrze ze sobą współgrają – wesoła zieleń przełamuje nieco niepokojący nastrój, jaki powoduje użycie we wnętrzu dużej ilości niebieskiego.

zielony 21

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Zielony dobrze się sprawdzi, jeśli chodzi o wystrój wnętrza utrzymany w beżu, brązie i innych klasycznych barwach. Jest wręcz koniecznym elementem. Ożywi całość i nada jej nowocześniejszego charakteru. Spójrzmy na przedstawiony na zdjęciu mebel. Wyróżnia się zarówno kolorem, jak i formą. Tylna ścianka w pogodnym odcieniu zieleni stanowi świetne tło dla stojących na półkach przedmiotów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ciekawy układ półek.

zielony 31

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Zielone meble i zielone ściany – jak w przypadku każdego koloru, może się wydawać, ze to za dużo. Nie oznacza to jednak oczywiście, że takie zestawienie jest całkowicie nietrafione. Lepiej sprawdza się jednak w przypadku pastelowego odcienia zieleni. W przeciwnym razie całość mogłaby się wydawać przytłaczająca. Bardzo jasną zieleń możemy zestawić z innym pastelowym kolorem. Ciekawie wyglądają na przykład jasnozielone krzesła z obiciami w delikatnym odcieniu fioletu.

zielony 41

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Jeśli zależy nam na dużej ilości zieleni we wnętrzu, pamiętajmy, że powinniśmy ją przełamać dodatkami w innym kolorze. Dobrze sprawdzą się na przykład drewniane, rustykalne ozdoby. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że duet drewna z zielenią jest bardzo udany – w końcu Matka Natura wiedziała co robi :). Jeśli chcemy uzyskać wystrój wnętrza z przymrużeniem oka możemy dodać też kilka zabawnych gadżetów. Dywan w taki wnętrzu powinien być w kontrastowym kolorze.

zielony 51

(Aranżacja salonu, fot. Nella Vetrina)

Zobacz też modne kolory ścian

No Responses

Leave a Reply