Angielska aranżacja salonu

Eklektyczne, ponadczasowe wnętrze, w subtelny sposób łączące ze sobą tradycję z nowoczesnością. Pełne kwiatów i rodzinnych pamiątek mieszkanie zachęca do spotkań w angielskim stylu.

Aranżacja salonu w angielskim stylu daleka jest od minimalizmu. Przeciwnie, wnętrze pełne jest stolików, komód i szafek, na których można eksponować rodzinne pamiątki, porcelanę czy wazony ze świeżymi kwiatami. Pomieszczenie – eleganckie i przytulne – zawiera co najmniej kilka barwnych akcentów, jednak kluczową rolę odgrywają kwiatowe desenie, piękne kraty i paseczki. Ważne jest, by łączyła je podobna tonacja, wówczas możemy pozwolić sobie na dekoratorską dowolność. Unikalny klimat wnętrza osiągniemy wnosząc do pomieszczenia kwiaty, które z czasem staną s ię wyznacznikiem stylu, nieodłącznym elementem dekoracji.

Warto zatroszczyć się o odpowiedni wybór oświetlenia. Doskonale spiszą się w tej roli stojące lampy przyozdobione dekoracyjnymi abażurami, które wprost nawiążą do klasycznego i eleganckiego stylu wnętrza. Motywem przewodnim aranżacji przygotowanej przez specjalistów Dekoria.pl jest kratka – wykorzystano ją w materiałach z linii Bristol. Wyjątkowa kolekcja ośmiu tkanin, składająca się z czterech zestawów kolorystycznych, doskonale wpisała się w charakter wnętrza. Dzięki temu, że jest miękka i lekka, sprawdzi się zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach – jadalni, pokoju dziecięcym czy sypialni.

Dekoria.pl kolekcja Bristol

Dekoria.pl kolekcja Bristol

Tradycyjny styl połączony z przytulnym, nieco staroświeckim charakterem pomieszczenia, osiągnięto wykorzystując w aranżacji stylowe meble i dodatki . Wybrano tapicerowane fotele o klasycznym kształcie w ciemnych odcieniach czerwieni i zieleni, które zestawiono z brązowymi zasłonami i poduszkami. Z pozoru zaskakuj ące połączenie identycznych deseni w tym przypadku doskonale nawiązuje do angielskiego wystroju wnętrz. Całość odświeża wykorzystanie żółtych dodatków – obrus i roleta rozjaśnią salon, wprowadzając radosną atmosferę. Z pozoru wnętrze przeładowane przedmiotami i fakturami, w rzeczywistości przytulne mieszkanie z klimatem sprzyjającym spotkaniom. Wyjątkowa aranżacja salonu pozwoli odpocząć i spędzić czas z bliskimi w otoczeniu dekoracji w klasycznym stylu.

Leave a Reply