Panele ścienne z naturalnego drewna

Firma Stegu poszerzyła swoją ofertę o linię Wood Collection – panele  ścienne wykonane z naturalnego drewna . Dzięki temu wpisała się w modny nurt eko w branży wyposażenia wnętrz i błyskawicznie zyskała uznanie konsumentów zdobywając nagrodę „Konsumencki Lider Jakości” w kategorii „Debiut Roku 2013”.

Moda na eko panuje na rynku produktów wyposażenia wnętrz już od kilku lat. Współcześni konsumenci chcą otaczać się naturalnymi materiałami, które tworzą zdrowy mikroklimat do pracy i życia. Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu doskonale wpisują się w ten trend.

panele scienne1

Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu

Są one też odpowiedzią firmy Stegu na popularność minimalistycznych rozwiązań podkreślających naturalną, surową urodę materiałów. Urok takich wnętrz tkwi w niezwykłym połączeniu prostoty i funkcjonalności. Panele Pure z kolekcji Wood Collection firmy Stegu oddają ten klimat idealnie.

Każdy panel składa się z płyty o wymiarach 760 x 380 mm, do której przymocowane są pieńki z wysokogatunkowego, naturalnego drewna o grubości kilkudziesięciu mm (grubość paneli to 33 mm). Elementy drewniane są ręcznie układane, co w gwarantuje unikalny wzór na każdym z paneli.

panele scienne2

Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu

Niewątpliwą zaletą paneli Pure z linii Wood Collection firmy Stegu jest szeroki zakres zastosowań. Mogą być one montowane zarówno w pionie jak i w poziomie, we wnętrzach prywatnych, jak i w publicznych. Równie dobrze sprawdzają się jako okładzina ścienna, stołu czy drzwi przesuwnych, wypełnienie przestrzeni we wnękach kominkowych oraz  fragment podłogi. Jedynym ograniczeniem ich wykorzystania jest wyobraźnia projektanta. Panele Pure nadają wnętrzu naturalny wygląd oraz wypełniają je przyjemnym zapachem drewna.

Zgodnie z najnowszymi trendami działania Stegu odwołują się do ekologii. Pracujemy z surowcami odzyskiwanymi i jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za środowisko, którą ponoszą producenci. Dlatego też nasze panele są wytwarzane z drewna pochodzącego z zarządzanych zasobów leśnych lub z materiałów odzyskanych w tartakach – mówi Jacek Wróbel, Kierownik Biura Projektów.

panele scienne3

Panele Pure z linii Wood Collection firmy Stegu

Nowość Stegu została entuzjastycznie przyjęta przez odbiorców. Niedługo po wprowadzeniu na rynek produkt zdobył tytuł „Konsumencki Lider Jakości – Debiut Roku 2013” przyznawany przez Dziennik Gazetę Prawną. Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że o jego przyznaniu decydują konsumenci.

Leave a Reply