Modne regały i szafki na książki i ozdoby

Niepowtarzalny klimat i charakter każdego domu tworzą jego mieszkańcy i gromadzone przez lata „skarby” przywołujące wspomnienia, mówiące o pasjach, emocjach, zaspokajające potrzeby duchowe i intelektualne. Taką funkcję spełniają zdjęcia bliskich, zbiory kolekcjonerskie, ozdoby i książki. Te wyjątkowe dla nas, wybrane przedmioty wymagają też specjalnego miejsca, podkreślającego, jak są ważne i stanowiącego ich piękną oprawę. Bez wątpienia wspaniale zaprezentują się na regałach, blatach oraz otwartych półkach eleganckich mebli.

modne regaly do salonu 1

Verano firmy MEBIN

Interesującą propozycją dla bibliofila jest wytworna i bardzo praktyczna zarazem otwarta szafka narożna Diuna marki MEBIN. Zajmie niewiele miejsca w rogu pomieszczenia, a pomieści imponujące zbiory. Warto dodać, iż ten uroczy mebel pełni w salonie 2 funkcje – regału na książki lub ozdoby oraz barku. Część ruchomą konstrukcji szafki możemy obrócić wokół własnej osi. Kiedy organizujemy przyjęcie, eksponujemy więc gatunkowe alkohole i gustowne szkło, a po jego zakończeniu biblioteczka powraca na swoje miejsce.  Niebanalne zestawienie kolorystyczne venge i głębokiej czerni podkreśla jej klasę i niepowtarzalność. Na książki i pamiątki możemy też wykorzystać inne meble z kolekcji, takie jak wisząca witrynka czy szafka z barkiem. Widoczne za przeszkleniem półki nie muszą służyć wyłącznie na alkohol i szkło użytkowe. Oświetlenie LED stworzy zaś magiczny nastrój sprzyjający odpoczynkowi i zagłębieniu się w ulubionej lekturze.
modne regaly do salonu 2

Diuna firmy MEBIN

Otwarty regał Verano nie tylko urzeka wyjątkowym designem, ale ma też szereg praktycznych rozwiązań: dwie czarne szuflady otwierane metodą push to open oraz asymetryczne półki pozwalające na pewnych odcinkach na swobodne ustawienie wysokich książek. Pamiątki i unikatowe ozdoby – na przykład ceramika – znakomicie będą wyglądać na lśniącym blacie szafki-barku z interesującymi przeszkleniami. Niewielkie gadżety w pełni wyeksponują swój urok na prostej ściennej półce lub w wiszącej witrynce. Fronty zbudowane z litego drewna dębowego oraz kontrastowe zestawienie czerni i orzecha antycznego to dodatkowy walor kolekcji.
modne regaly do salonu 3

Maganda firmy MEBIN

Lekkie, otwarte regały niekoniecznie muszą stać przy ścianie. Etażerka Maganda dzięki wysmakowanemu projektowi świetnie prezentuje się z każdej strony i pozwala na różnorodne wykorzystanie powierzchni półek. Oryginalny element mocujący i ozdoba w jednym z litego dębu w kształcie litery L podkreśla niepowtarzalny charakter mebla, doskonale wyglądającego w towarzystwie komody z kolekcji, której blat możemy przeznaczyć na zdjęcia lub budującą nastrój lampkę.
modne regaly do salonu 4

Sempre firmy Mebin

Regał Sempre o wyrafinowanym designie to przykład minimalizmu w najlepszym wydaniu. Nie posiada ścianek ani wyodrębnionego frontu i tyłu, jedynie cztery asymetryczne półki na pionowych wspornikach, dlatego najkorzystniej zaprezentują się na nim zdjęcia w ramkach, gadżety, dekoracje. Konstrukcja ta wnosi lekkość do wnętrza wyposażonego w inne bryły z kolekcji – również minimalistyczne i nowoczesne, ale nieco masywniejsze. Pojemna komoda pomieści szereg potrzebnych przedmiotów za drzwiami i w szufladach bez uchwytów, a jej blat wykorzystamy na oryginalne dekoracje, których naturalne tworzywo i kolory doskonale harmonizują z prostymi geometrycznymi formami mebli dostępnych w wybarwieniu rustikal oraz brąz antyczny.
modne regaly do salonu 5

Verano FIRMY MEBIN

Tradycyjne drukowane książki nie tylko nie przegrały rywalizacji z audio- i e-bookami, ale ostatnio przeżywają swój renesans. Obecne w domowym salonie czy gabinecie, wyeksponowane na gustownych regałach i szafkach, podobnie jak artystyczne ozdoby mówią wiele o gospodarzach: określają ich status, podnoszą prestiż. Czyste piękno w estetycznym otoczeniu tworzy przestrzeń, w której chcemy przebywać: pracować, odpoczywać i z dumą przyjmować gości.

Leave a Reply