Designerskie meble inspirowane latami 50- i 60-tymi

Nowe kolekcje Marbet Style to przykład najlepszego wzornictwa mebli, które stylistyką nawiązują do rodzimego modernizmu lat 50. i 60. W tym okresie tworzyły takie ikony polskiego designu jak Roman Modzelewski, Danuta Paprowicz-Michno czy Teresa Kruszewska. Projektant nowej kolekcji Marbet Style – Tomasz Augustyniak – czerpie inspirację z tworzonych wtedy przedmiotów użytkowych, ale stosuje obecnie przyjętą konwencję.

Meble FIN i NEON przeznaczone są do przestrzeni publicznej, która jest bardzo dynamiczna, ale jednocześnie staje się bardziej przyjazna dla ludzi. Przebywając w strefie dostępnej dla wszystkich, pragniemy poczuć się niemal jak w domu.

Nowe kolekcje Marbet Style to lekkie bryły o prostych liniach i harmonijnych kształtach. Wykonane z naturalnych materiałów z niezwykłą starannością i dbałością o detale. Charakterystyczna dla obu kolekcji jest wysokogatunkowa wełna wykorzystana do tapicerowania sof i foteli – produkowana i barwiona na specjalne zamówienie producenta przez działający od ponad pół wieku zakład włókienniczy z Bielska-Białej.

meble

fot. Marbet Style

meble2

fot. Marbet Style

Kolekcja FIN – nowa interpretacja stylu retro na bazie naturalnej, drewnianej sklejki

Kolekcja FIN przeznaczona jest głównie do aranżacji otwartych przestrzeni typu breakout area, poczekalni czy gabinetów, ale znakomicie sprawdzi się również w prywatnych wnętrzach. Zróżnicowane kolorystycznie obicia siedzisk oraz profilowane kształtki sklejkowe w naturalnych brązach: odcieniach dębu, orzecha amerykańskiego i brzozy, dają możliwość dopasowania kolekcji do każdego wnętrza – ocieplając je i nadając mu przyjemny, domowy charakter.

W kolekcji FIN zdecydowałem się na zastosowanie sklejki giętej w jednej płaszczyźnie, czyli najprostszej formy siedziska i oparcia. Proste linie i promienie oraz czarny kolor drewnianych nóg przypominają formy mebli, telewizorów i radioodbiorników z lat sześćdziesiątych – mówi Tomasz Augustyniak, projektant kolekcji.

Zestaw mebli FIN składa się z fotela, dwu- oraz trzyosobowej sofy i stolika. Sofy i fotele FIN dostępne są w wersji z podłokietnikami lub bez nich, na podstawie drewnianej w kolorze czarnym lub metalowej – chromowanej. Stoliki produkowane są w dwóch rozmiarach – z blatem kwadratowym: 70 cm x 70 cm,
lub prostokątnym: 120 cm x 70 cm.

Kolekcja NEON – fotele kubełkowe prosto z czarno-białego filmu

NEON to świeża i oryginalna interpretacja fotela kubełkowego w trzech rozmiarach: S, M i L. Oparcia o regularnym kształcie, podkreślonym z zewnątrz subtelnym ścięciem, umieszczone na wysokich nogach, to główna cecha mebli z kolekcji NEON.

Kształt pochylonych nóg metalowych i drewnianych oraz charakterystyczne proporcje przywodzą na myśl klimat nowoczesnych wnętrz z czarno-białych filmów – mówi Tomasz Augustyniak, projektant. – Kolekcja foteli NEON w trzech wersjach gabarytowych, ale o tej samej wysokości nóg, może się znakomicie wpisywać w różne przestrzenie: od małych powierzchni do reprezentacyjnych gabinetów. Celowym zabiegiem jest powiększanie rozmiarów kolejnych wersji foteli poprzez zmianę szerokości i głębokości, z pozostawieniem tych samych wysokości – tłumaczy Augustyniak.

Fotel NEON zakłada także możliwość kombinacji różnych rodzajów podstaw. Dla wszystkich trzech rozmiarów przewidziana została podstawa w formie nóżek stalowych lub drewnianych (w kolorze dębu lub buku). Dodatkowo, dla foteli w rozmiarze S możliwy jest wybór podstawy talerzowej, wykonanej ze stali szczotkowanej. Meble wyposażone zostały w ślizgacze z tworzywa zapobiegające rysowaniu podłogi.

Leave a Reply