Dekoracje ścienne w nowoczesnych wnętrzach

Sentiero to najnowszy system dekoracji ściennej włoskiej marki Candis. Powstał z myślą o wnętrzach, w których liczy się prostota formy i nowoczesny design.

Dekoracje ścienne zazwyczaj kojarzone są z klasycznym wystrojem wnętrza. Stiuk, trawertyn, czy reliefy stanowią idealne tło dla aranżacji bogatych w antyki i bibeloty. Wyzwaniem dla projektantów włoskiej firmy Candis – uznanego producenta materiałów dekoracyjnych do ścian, było stworzenie efektu ściennego, który będzie współgrał z modernistycznym, ascetycznym w formie wystrojem wnętrz. Punktem wyjścia była obserwacja najnowszych trendów w dziedzinie designu przy jednoczesnym poszanowaniu dla charakterystycznego klimatu dekoracji marki Candis. O tym, że plan się powiódł możemy się przekonać obserwując efekt ścienny Sentiero, najmłodsze dziecko fabryki Candis w Andezeno pod Turynem.

dekoracje scienne 2

System dekoracyjny Sentiero marki Candis

Sentiero to najnowszy z florenckich systemów dekoracyjnych Antiche Terre Fiorentine, który imituje na ścianie powierzchnię kamienia. Starannie odwzorowane kamienne przebarwienia i żyłki sprawiają, że pomieszczenie sprawia wrażenie wykończonego eleganckim granitem. Materiał dekoracyjny Sentiero wzmacnia we wnętrzu poczucie głębi i wielowymiarowości przestrzeni. Efekt Sentiero należy do rodziny produktów marki Candis o nazwie „Le Moderne”. Linia ta dedykowana jest nowoczesnym wnętrzom o nietuzinkowych rozwiązaniach architektonicznych.

dekoracje scienne1

System dekoracyjny Sentiero marki Candis

Produkt włoskiej marki Candis dostępny jest w dwóch bazach: Mimosa, która zawiera żółte i czarne cząsteczki glinki oraz Acero bazującej na pomarańczowych i czerwonych drobinkach. Od tego, w jaki sposób kolorowe glinki zostaną roztarte na powierzchni ściany zależy ostateczny efekt dekoracyjny. System dekoracyjny ATF Sentiero składa się z podkładu FONDO ATF, farby-bazy Sentiero oraz tonerów kolorystycznych. Dekorację firmy Candis można zamówić w bardzo bogatej gamie barw, a od ilości dodanego tonera zależy finalne natężenie kolorów na ścianie.

System Sentiero został tak przygotowywany, aby jego aplikacja była łatwa i nie wymagała specjalistycznych umiejętności. Choć sama dekoracja na ścianie wygląda bardzo efektownie, jej uzyskanie nie jest czasochłonne, a praktyczna instrukcja producenta poprowadzi nas „krok po kroku” do wymarzonego celu. Produkt firmy Candis jest przyjazny środowisku naturalnemu i domownikom. Jego receptura opiera się na wodorozcieńczalnej technologii i najwyższej jakości naturalnych składnikach, dzięki czemu Sentiero jest bezpieczne w użytkowaniu i charakteryzuje się niską zawartością lotnych związków organicznych.
sentiero
Informacje o produkcie: 
Cena: 
– podkład Fondo ATF Classic: 2,5 l – 156 zł brutto
– farba-baza ATF Sentiero Mimosa/Acero: 2,5 l – 273 zł brutto
– toner ATF: 0,25 l – od 43 zł brutto
Producent: Candis
Dystrybutor: B.M. Polska Sp. z o.o. 

One Response

  1. G. 6 września 2011

Leave a Reply