Luksusowa jadalnia: oferta mebli do jadalni

Z punktu widzenia relacji jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tu spotykamy się rano na kawę i zjadamy szybkie śniadanie, posilamy się obiadem, świętujemy ważne wydarzenia życia rodziny, zapraszamy gości i rozmawiamy.

luksusowe meble do jadalni 1

Jadalnia Venere marki Alberto & Mario Ghezzani. Uwagę zwracają złocenia i przepiękne krzesła.

luksusowe meble do jadalni 10

Jadalnia, w której króluje przepiękny intarsjowany stół TA46 marki Carpanelli. Po rozłożeniu długość blatu wynosi aż 340 cm.

Wspólne posiłki integrują. Nie tylko służą zaspokojeniu głodu, ale też są pretekstem do rozmów, żartów, wymiany poglądów i dzielenia się przeżyciami całego dnia. Jadalnia zmienia się w zależności od tego czy spędza w niej czas tylko najbliższa rodzina, czy też zaproszeni goście. Staje się rodzinną enklawą lub miejscem spotkań o bardziej oficjalnym charakterze. Odpowiednio urządzona będzie ulubionym miejscem spotkań i wpłynie na pogłębianie relacji. Warto zatem zadbać, aby była pomieszczeniem wygodnym, ale również luksusowym, zwłaszcza jeśli wiemy, że będziemy w niej organizowali eleganckie proszone obiady i przyjęcia.

luksusowe meble do jadalni 2

Stół TA57 marki Carpanelli. Jego największą ozdobą jest misternie rzeźbiona podstawa ze złoceniami.

luksusowe meble do jadalni 11

Elegancki stół Tristano marki Galimberti Nino. Wyposażony został w kółka oraz rozkładany blat na korbkę.

Serce jadalni

Najważniejszym meblem w każdej jadalni jest stół. Powinien być wygodny i na tyle duży, aby pomieścić wszystkie osoby, które będą przy nim siedziały. Zwróćmy więc uwagę na to ile krzeseł się przy nim zmieści, ale też na kształt blatu oraz miejsce na stole. Im mamy go więcej, tym swobodniej będziemy mogli spożywać posiłki. Aby siedzący przy stole swobodnie się czuli musi być dostępny z każdej strony i odpowiednio wyeksponowany.

luksusowe meble do jadalni 3

Jadalnia z kolekcji Desideri marki Tosato. Meble wykończono czereśniowym fornirem i polakierowano na kolor popielaty Dover-Dover.

luksusowe meble do jadalni 12

Stół LLT marki Fiam z elementów szklanych o grubości 15 i 19 mm, połączonych stalowymi nitami. Krawędzie szklanych tafli oszlifowano.

Duże znaczenie ma też wygląd stołu, bo to głównie od niego zależy klimat jadalni. A mamy z czego wybierać. Od najprostszych, minimalistycznych konstrukcji, idealnie wpisujących się w industrialne i awangardowe wnętrza, po te luksusowe, wyrafinowane kształty: tłoczone, zdobione nogi i blaty w stylu klasycznym, rustykalnym czy też tak bardzo ostatnio lubianym glamour. Elegancki stół potrafi stworzyć wyjątkowy, sprzyjający celebracji posiłków, klimat w jadalni.

luksusowe meble do jadalni 6

Rozkładany stół Donatello marki Cantori wykonany z litego, wykończonego ręcznie dębu.

luksusowe meble do jadalni 13

Nowoczesny stół Gap marki Bonaldo. Dla nadania mu lekkości blat wsparto na oryginalnych nogach z lakierowanej matowej stali.

Kryterium wyboru odpowiednich mebli jest przede wszystkim charakter wnętrza, ale także użyteczność jadalni. Jeśli będziemy spędzali w niej czas w niewielkiej grupie rodziny lub przyjaciół, idealnie sprawdzi się niezbyt duży mebel o kwadratowym lub okrągłym blacie. Umożliwi bliski kontakt i stworzenie luźnej atmosfery w gronie najbliższych. Zakładając, że będziemy celebrowali posiłki również w większym gronie, podczas eleganckich spotkań towarzyskich, pomyślmy o dużym prostokątnym lub owalnym blacie wykonanym z luksusowych materiałów, takich jak egzotyczne drewno, marmur czy szkło.

luksusowe meble do jadalni 7

Ekskluzywny zestaw do jadalni marki DV Home Collection. Stół i krzesła pochodzą z kolekcji Kent, kredens – Form, oświetlenie – seria Egoist.

Wygoda ma znaczenie

Do charakteru jadalni dobieramy stół, a do niego krzesła oraz inne niezbędne meble. Warto pamiętać, że nie tylko ich wygląd ma znaczenie, ale przede wszystkim wygoda. Jeśli krzesła są dobrze skonstruowane i ergonomiczne nie będzie nas rozpraszać ból pleców czy nóg. I choć łatwiejsze w utrzymaniu są te wykonane w całości z drewna czy sztucznego tworzywa, to znacznie wygodniejsze i bardziej eleganckie są tapicerowane. Dobrze, aby ze stołem tworzyły komplet, niezależnie od tego czy będą z jednej kolekcji, czy też w stylu eklektycznym bądź glamour.
Dopełnieniem luksusowej jadalni są także meble pomocnicze, jak sekretarzyki, kredensy, witrynki, stoliki pomocnicze i barki. Wszystko utrzymane w odpowiednim klimacie będzie tworzyło przyjazną, sprzyjającą spożywaniu posiłków atmosferę każdego domu.

luksusowe meble do jadalni 8

Zestaw do jadalni marki Chelini. Uwagę zwracają ręcznie rzeźbione detale kredensu i stołu.

Galeria Heban proponuje szeroką ofertę mebli do jadalni, szczególną uwagę należy zwrócić na jadalnie Venere marki Alberto&Mario Ghezzani, ekskluzywny zestaw do jadalni marki DV Home Collection, zestaw marki Chelini, jadalnia z kolekcji Desideri marki Tosato, marki: Galimberti Nino, Fiam, Bonaldo, Cantori, Carpanelli, czy Andrea Fanfani.

luksusowe meble do jadalni 9

Kolekcja George marki Cantori. Blat stołu wykonano z czarnego szkła, metalowe nogi pokryto złotymi płatkami.

Leave a Reply