Trójwymiarowe dekoracje ścienne. Kamień dekoracyjny

Dostępne dziś na rynku rodzaje dekoracji ściennych stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań. Producenci kuszą nas bogactwem kolorów, mnogością wzorów i faktur oraz różnorodnością materiałów. Tylko czy ma to sens, skoro coraz częściej w aranżacji wnętrz stawiamy na oszczędny w wyrazie minimalizm?

kamien dekoracyjny dekoracje scienne

Płyty z serii Luna od Bruk-BetBruk-Bet

Delikatna kreska, ponadczasowy motyw koła, subtelna kolorystyka – harmonijne wzornictwo płyt z serii Luna wprowadza do wnętrza spokój i ład. Betonowe płyty naścienne o dużym formacie powstały z myślą o minimalistycznych, wręcz ascetycznych aranżacjach. Salon, sypialnia, a może korytarz? Nie musisz wybierać, świetnie odnajdą się w każdej lokalizacji.

kamien dekoracyjny

Płyty z serii Luna od Bruk-BetBruk-Bet

Spokojny sen

Coraz szybsze tempo życia sprawia, że słowa relaks i odpoczynek nabierają szczególnego znaczenia. Warto o tym pamiętać projektując wystrój sypialni, która powinna być oazą spokoju i harmonii. Nie ma tu zatem miejsca na jaskrawe kolory, zimną barwę oświetlenia i zbytnie zróżnicowanie użytych materiałów. Czy takie podejście nie zaprowadzi nas jednak do nieciekawego, monotonnego wnętrza? – Nie, jeśli na dekoracje ścienne wybierzemy elementy niemal trójwymiarowe, takie jak płyty Luna. Ich ciekawa faktura, oparta na grze subtelnych wklęsłości i wypukłości, załamując światło tworzyć będzie zróżnicowane obrazy na ścianie. Wprowadzi tym samym  do wnętrza odpowiednią dla sypialni dawkę dynamizmu – podpowiada Jarosław Kwaśniak z firmy Bruk-Bet, producenta wyszukanych ściennych kamieni dekoracyjnych.

kamien dekoracyjny na scianie

Płyty z serii Luna od Bruk-BetBruk-Bet

Styl i elegancja w salonie

Salonowe kompozycje rządzą się już innymi prawami. Tu możemy pozwolić sobie na stylowe, przyciągające uwagę meble, ciekawe wzory na podłodze czy ściany w ciemnych barwach. Decydując się np. na grafitowe płyty ścienne pamiętajmy jednak, że w aranżacji będą grać rolę pierwszoplanową, odwracając uwagę do reszty wyposażenia. – Tak charakterystyczne motywy na ścianie warto zrównoważyć prostymi, białymi fotelami i sofą oraz równie dużą płaszczyzną jasnej, drewnianej posadzki. Ciemną barwę powtarzamy  natomiast wprowadzając do wnętrza stylowe dodatki w postaci stolika, donic oraz lamp – dodaje ekspert.

Ożywczy element w holu

W aranżacji wnętrz zarówno faktura, jak i kolor, nie powinny być wykorzystywane w nadmiarze. Często do uzyskania wyjątkowej kompozycji i ożywienia otaczającej przestrzeni wystarczy niewielki, czytelny akcent użyty jedynie na fragmencie ściany, np. wokół kominka czy w korytarzu. Interesujący motyw koła płyt Luna może stanowić także samodzielny element dekoracyjny tworząc na ścianie wielkoformatowy obraz, stylem nawiązujący do sztuki nowoczesnej.

kamien dekoracyjny we wnetrzach

Płyty z serii Luna od Bruk-BetBruk-Bet

W pogoni za unikalnymi rozwiązaniami łatwo popadamy w przesadę, uzyskując zupełnie odwrotny do zamierzonego efekt. W aranżacji wnętrz warto zatem obrać jeden wiodący styl i wszystkie elementy wyposażenia dobierać tak, by zachować nie tylko spójność stylistyczną, ale i umiar oraz rozsądek.

Leave a Reply