Monitor gamingowy 144 Hz — czy to dobry wybór dla gamera?

Oferta dedykowana gamerom jest pełna gadżetów i podzespołów do komputerów, które uprzyjemniają rozgrywkę i wznoszą ją na nowy poziom. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się monitor gamingowy 144 Hz, o którym mówi się, że świetnie nadaje się dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Czy to gamechanger, jeśli chodzi o granie w najnowsze pozycje na PC? Poznaj najważniejsze cechy monitorów gamingowych 144 Hz, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o wyborze takiego modelu dla siebie.

Czym różni się monitor gamingowy 144 Hz od innych modeli?

Monitor 144 Hz gamingowy to nic innego jak typ monitora charakteryzujący się częstotliwością odświeżania ekranu 144 razy w ciągu jednej sekundy. Brzmi imponująco, prawda? Taka częstotliwość odświeżania obrazu jest naprawdę wysoka, biorąc pod uwagę, że „zwykłe”, ale najpopularniejsze monitory. zazwyczaj odświeżają obraz ok. 60-70 razy w ciągu sekundy. W efekcie monitor intensywnie odświeża piksele, aktualizując obraz i nadając mu wrażenie niezwykłej płynności. Twoje oko od razu zauważy różnicę.

 

Ale to nie wszystko! Dobry monitor gamingowy to zaawansowane i nowoczesne urządzenie, które wyświetla o wiele lepszy obraz od standardowych modeli. Ze względu na wysokie wymagania współczesnych gier na PC, monitory muszą być tak wykonane, aby dotrzymywały im tempa. Możesz więc spodziewać się świetnego kontrastu, czasu reakcji czy wysokiej odwzorowania kolorów. 

Co daje wysoka częstotliwość odświeżania w monitorach gamingowych?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem gamingowego monitora LCD, to prawdopodobnie zdarzyło Ci się nieraz grać w dynamiczną strzelankę, w której o zwycięstwie decyduje celność. Niestety, nawet najlepsze komponenty nie pozwolą Ci osiągnąć bardzo precyzyjnych strzałów i head-shotów, jeżeli obraz na ekranie monitora przeskakuje i się tnie, pomimo wysokiej jakości sprzętu.

 

Dobry gamingowy monitor redukuje ten problem do minimum. Wysoka częstotliwość odświeżania sprawia, że obraz staje się płynny i nie przeskakuje z punktu do punktu. Dzięki temu celowanie np. w strzelankach staje się o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze. Ale to nie wszystko. Monitor gamingowy 144 Hz mniej męczy wzrok i po prostu zapewnia o wiele lepsze wrażenia wizualne dla każdego gracza — niezależnie od tego, jaki gatunek gier jest Twoim ulubionym.

Podsumowanie 

Czy faktycznie warto zainwestować w monitor 144 Hz gamingowy? Wysoka częstotliwość odświeżania sprawia, że obraz staje się niewiarygodnie płynny, co przekłada się nie tylko na bardziej dynamiczną rozgrywkę, ale i lepsze wrażenia wizualne w porównaniu z innymi modelami. Najważniejsze jest jednak to, że dobry monitor gamingowy sprawia, że wyciśniesz wszystko z najlepszych podzespołów w swoim komputerze.

 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Leave a Reply