Modny salon w stylu orientalnym

Wielokulturowy i różnobarwny świat, a szczególnie egzotyczny dla europejczyków Daleki Wschód i Orient są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla projektantów tapet, oklein ściennych oraz tkanin marki Elitis.

Wielbiciele kultur wschodnich mogą stworzyć wnętrze z motywami przywodzącymi na myśl Japonię, Indie, Chiny czy Wietnam. Orientalne dekoracje ścian mogą idealnie komponować się z innymi stylami, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym, choć warto pamiętać, że często wystarczy jeden mocny akcent, aby odmienić charakter wnętrza.

Na szczególną uwagę zasługuje seria tapet o nazwie Foulard. Motyw chińskiego smoka, wzburzonych morskich fal lub chińskie lampiony stworzą niepowtarzalny klimat w salonie, sypialni czy jadalni. Tapeta z motywem smoka dostępna jest w wersji tradycyjnej czerwieni, ale także w dość nietypowym połączeniu bieli z szmaragdowym turkusem.

tapety

Tapeta Foulard marki Elitis

tapeta we wzory

Tapeta Foulard marki Elitis

wystroj wnetrza1

Tapeta Foulard marki Elitis

Wybrane wzory z tapet Foulard, jak np. wspomniany Dragon, pojawiają się także na tkaninach obiciowo-zasłonowych dostępnych w ofercie marki. Kilka różnych wersji kolorystycznych tapet i tkanin z serii Foulard pozwoli każdemu na swoją własną interpretację stylu orientalnego.

tapeta

Tapeta Foulard marki Elitis

aranzacja wnetrza1

Tapeta Foulard marki Elitis

Klimaty przybliżające Kraj Kwitnącej Wiśni osiągniemy wykorzystując w aranżacjach np. okleinę Geisha Shibuya, której niezwykłość wynika ze struktury ręcznie zwijanego papieru. Umiar, harmonię i ład, charakterystyczne tak bardzo dla japońskich wnętrz, osiągniemy również dzięki okleinie Shinjuku z linii Geisha, która wygląda jak plisowana delikatna tkanina rozłożona na ścianie. Jednobarwna okleina, z poziomymi zakładkami, tworzyć będzie ciekawy efekt nawet we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym.

tapety strukturalne

Okleina Shinjuku z linii Geisha marki Elitis

okleiny

Okleina Shinjuku z linii Geisha marki Elitis

Odważnym i mocnym akcentem będzie zastosowanie winylowej tapety Mademoiselle, z wizerunkiem kobiety z efektem szklanej mozaiki. Niebanalny wzór i innowacyjna faktura, jak również paleta trzech różnych odcieni, ma szansę wejść do kanonu klasyki dekoracji ściennych. W kolekcji Glass, imitującej mozaiki, znajdziemy także inne ciekawe motywy azjatyckie: wietnamski kapelusz oraz delikatne kwiaty, idealne zarówno do sypialni, salonu i jadalni.

aranzacja salonu

Winylowa tapeta Mademoiselle marki Elitis

Orientalne elementy na ścianach wprowadzą do wnętrza nutę egzotyki, zmysłowości, a nawet tajemniczości. Umiejętnie zestawione z meblami i innymi dekoracjami nadadzą wnętrzu oryginalny charakter. Nawiązanie do stylistyki orientu sprzyjać będzie wnętrzom zachowującym umiar, w których króluje ład i harmonia, choć wielbiciele przepychu i bogactwa elementów dekoracyjnych doskonale ocenią wybór, który zapewnia im kolekcja tapet, oklein i tkanin Elitis.

Zobacz także designerskie meble marki Elitis.

Jeżeli lubisz orientalne wnętrza na pewno spodoba Ci się ten stół.

Leave a Reply