Kredens to nie przeżytek!

Aranżacja wnętrz, jak każda dziedzina życia obfituje w przemijające mody. Niektóre meble tracą na popularności, gdy wymyślone zostanie bardziej praktyczne rozwiązanie. Przykładowo, kredensy stały się w ostatnich latach mniej popularne. Często określane jako niezbyt praktyczne, zastąpione zostały przez szafki z półkami, czasem też ich rolę przejął fragment meblościanki. Przyjrzyjmy się jednak kilku ciekawym kredensom i zobaczmy, jak je zaaranżować.

Drewniane komplety mebli często przywołują na myśl bardzo klasyczny i nieco staroświecki wystrój wnętrza. Owszem, takie aranżacje wnętrz wykorzystują je najczęściej. Dlatego też trudno sobie wyobrazić drewniany kredens w innym stylu. Sporo zależy jednak od dodatków. Cały wystrój salonu nabierze zdecydowanie lżejszego charakteru, jeśli dobierzemy do niego nowoczesne dodatki. Przykładowo, może to być sztuka nowoczesna na ścianach lub ozdobne naczynia w geometryczne wzory. Świetnie sprawdzi się też oryginalny abażur w orientalnym stylu.

kredens

Kredens, fot. Nella Vetrina

Eklektyzm – to słowo pada w ostatnich latach coraz częściej, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Jeśli więc chcemy trochę poeksperymentować z łączeniem stylów, warto połączyć klasyczne, drewniane meble z kolorową, nowoczesną oprawą. Spójrzmy, jak ciekawie prezentuje się tradycyjny kredens z ciemnego drewna  na tle turkusowej ściany i w towarzystwie fuksjowego dywanika. Prawda, że zapada w pamięć?

kredens 2

Kredens, fot. Nella Vetrina

Popularne w ostatnich latach ciemne ściany są faktycznie ciekawym pomysłem aranżacyjnym. Na ogół powinny im jednak towarzyszyć jasne komplety mebli, aby całe pomieszczenie nie stało się zbyt mroczne. Klasyczny kredens w odcieniu kości słoniowej na tle białej ściany mógłby „zginąć” i to właśnie ciemne tło nadaje mu charakteru. To ciekawy pomysł na wystrój salonu – wygląda jak „negatyw” klasycznej aranżacji.

kredens 3

Kredens, fot. Nella Vetrina

Biały kredens na jasnym tle nie „zginie” z pewnością, jeśli wybierzemy oryginalny kształt. Ten przedstawiony na poniższym zdjęciu na pewno się do takich zalicza. Jeśli dodatkowo wybierzemy zupełnie odjechane fotele, uzyskamy wystrój wnętrza, którego nie można nazwać przeciętnym. Uzupełnią go czarno-białe obrazy wiszące na ścianach lub ustawione na meblach. Jest to dowód na to, że kredens sprawdza się nie tylko jeśli chodzi o aranżacje vintage.

kredens 5

Kredens, fot. Nella Vetrina

Stylizowany kredens w ciemnoniebieskim kolorze cała swoją urodę pokaże w odpowiedniej oprawie. Zestawiony z tapetą w złotobrązowym kolorze tworzy wystrój wnętrza który przywodzi na myśl słoneczna plażę. Wrażenie to będzie spotęgowane, jeśli dobierzemy naturalne dodatki – na przykład dekoracje z suszonych wodorostów.

kredens 41

Kredens, fot. Nella Vetrina

Lubisz oldschoolowe meble? Zobacz te meblościanki

3 komentarze

  1. Niunia 5 grudnia 2011
  2. Gina 5 grudnia 2011
  3. Wojteq 5 grudnia 2011

Leave a Reply