Meblościanka nie musi się źle kojarzyć

Niejeden z nas z pewnością skrzywi się z niesmakiem na sam dźwięk słowa „meblościanka”. Jeszcze kilkanaście lat temu polski rynek zalewały dość  nudne i niezbyt piękne segmenty meblowe. Na szczęście obecnie producenci mebli są dużo bardziej kreatywni i potrafią nam zaproponować coś, co sprawi, że nasza aranżacja salonu będzie się wyróżniać.

Głównym powodem, dla którego wystrój wnętrza z wykorzystaniem meblościanki zyskał tak oszałamiająca popularność była jego stosunkowo niewysoka cena. Tego typu komplety mebli posiadały bowiem wspólne pionowe elementy konstrukcyjne. Dzięki temu poniesiony wydatek był dużo mniejszy, niż w wypadku mebli kupowanych osobno. Dzisiejsze meblościanki nie wyglądają już jednak ubogo. Wręcz przeciwnie,  gdy połączymy je na przykład z nowoczesnymi fotelami o oryginalnym kształcie, powstaje bardzo stylowa aranżacja wnętrza.

aranzacja salonu drewniana mebloscianka

Drewniana mebloscianka, fot. Nella Vetrina

Samo w sobie użycie meblościanki to gotowa aranżacja retro. Można jednak wybrać meble dodatkowo stylizowane, o nieco oldschoolowej formie. Najlepiej sprawdzą się w tej roli komplety mebli w łagodnym odcieniu kości słoniowej. Nie trzeba chyba dodawać, że w takim wypadku reszta wnętrza również powinna być utrzymana w łagodnych odcieniu beżu i cafe latte, ewentualnie pastelach.

aranzacja salonu retro

Meblościanka retro, fot. Nella Vetrina

Zestawy mebli w formie meblościanki mogą być również bardziej nowoczesne w formie.  Nowoczesna, czarno-biała aranżacja wnętrza aż się prosi o użycie prostych, geometrycznych kształtów – takie komplety mebli świetnie się do tego nadają. Aby całość nie była zanadto surowa, dobierzmy ozdobną lampę (najlepiej też białą) i ożywiające aranżację kwiaty w wazonie (sztuczne bądź prawdziwe).

aranzacja salonu biala mebloscianka

Biała meblościanka, fot. Nella Vetrina

Drewniana meblościanka może być prosta i surowa w formie, ale wówczas najlepiej będzie wyglądała w nieco „objechanym” wnętrzu. Dla przykładu, aranżacja salonu z użyciem jaskrawego odcienia koloru niebieskiego będzie jeszcze bardziej oryginalna jeśli dobierzemy do niej minimalistyczny, drewniany zestaw mebli. Całości smaczku doda zwariowane obicie fotela.

aranzacja salonu niebieska mebloscianka

Drewniana meblościanka, fot. Nella Vetrina

Drewno równie dobrze będzie wyglądało z kolorem zielonym na ścianach Mogą one być w jednolitym kolorze, ale lepiej ponownie skontrastować prosty mebel z jakimś szalonym elementem – na przykład tapetą w wielkie kwiatowe wzoru. Do tego jeszcze tylko żyrandol nieco „z innej bajki” i niezwykle oryginalny wystrój salonu gotowy.

aanzacja salonu zielona mebloscianka

Drewniana meblościanka, fot. Nella Vetrina

Jeśli spodobały Ci się zakręcone wariacje na temat oldschoolu, z pewnością przypadną CI do gustu również  oryginalne taborety.

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply